Apple po latach sprzeciwu pozwoli na samodzielną naprawę telefonów i komputerów
  • 0
  • 1
18.11.2021

Apple po latach sprzeciwu pozwoli na samodzielną naprawę telefonów i komputerów

Firma Apple ogłosiła, że pozwoli właścicielom sprzętu jej marki samodzielnie go naprawiać. Program Self Service Repair zapewni też dostęp do części zamiennych, instrukcji i narzędzi niezbędnych do napraw.

Początkowo program będzie obejmował tylko iPhone’a 12, iPhone’a 13 oraz MacBooki z czipem M1. W pierwszej fazie w grę będą wchodzić najczęściej naprawiane elementy, takie jak wyświetlacz iPhone’a, bateria czy aparat. Możliwość dodatkowych napraw będzie dostępna w przyszłym roku.

Klient, który będzie chciał samodzielnie naprawić swojego iPhone’a lub Maca, będzie musiał ściągnąć ze strony Apple instrukcję, a następnie zamówić w programie Self Service Repair Online Store części i narzędzia. Klienci, którzy po naprawie zwrócą zużytą część do recyklingu, otrzymają rabat na zakupy.

Przez lata Apple naciskał na naprawy wyłącznie w autoryzowanych serwisach. Tłumaczył, że elementem strategii firmy jest ścisła kontrola nad wszystkimi punktami styku konsumentów z marką. Restrykcyjne podejście do naprawy produktów przysparzało mu jednak problemów wizerunkowych. Presję na Apple wywierali konsumenci zrzeszeni w ruchu „Prawo do naprawy” oraz regulatorzy amerykańscy i europejscy.

Program Self Service Repair będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych w 2022 r. i stopniowo rozszerzany na kolejne kraje.

  • 1
Apple pozwoli na samodzielną naprawę telefonów i komputerów swojej marki

Apple pozwoli na samodzielną naprawę telefonów i komputerów swojej marki

18 listopada 2021

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
18.11.2021

Grupa RMF ogłasza cenniki na styczeń i luty 2022. Będą osobne na każdy dzień tygodnia

Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe na sezon zimowy 2022 r. oraz poinformowała o wprowadzeniu kilku zmian w zakresie konstrukcji swoich cenników. Od przyszłego roku kolejne cenniki Grupy RMF na kolejne sezony będą miały inną niż dotychczas konstrukcję – obowiązywać będą osobne ceny na każdy dzień tygodnia. Obecnie dni podzielone były na cztery grupy: poniedziałek – wtorek, środa – piątek, sobota, niedziela.