„Zmień ego na eko!“ – zachęca Zarząd Transportu Metropolitalnego w kampanii na Europejski Tydzień Mobilności
  • 0
  • 6
14.09.2021

„Zmień ego na eko!“ – zachęca Zarząd Transportu Metropolitalnego w kampanii na Europejski Tydzień Mobilności

„Zamień ego na eko” – pod taki hasłem ZTM, śląski organizator komunikacji miejskiej będzie prowadził kampanię promującą ekologiczny transport publiczny. Akcja ruszyła z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Europejski Tydzień Mobilności (ETM) rozpocznie się 16 września i potrwa do 22 września, czyli do Dnia bez Samochodu. ZTM rozpoczął z tej okazji kampanię oraz przygotował szereg inicjatyw i aktywności. Do udziału w nich zaprasza mieszkańców Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. ZTM szczególnie w tym okresie będzie promował transport publiczny w budowaniu ekologicznego, przyjaznego i nowoczesnego miasta.

„Zmień ego na eko! Masz teraz 1000 powodów, by korzystać z transportu publicznego i być bardziej eko, a mniej… ego” – w ten sposób zwracamy się w naszej kampanii do wszystkich mieszkańców. W naszej najnowszej kampanii postawiliśmy więc na ekologię – mówi Andrzej Stangret, zastępca dyrektora ZTM ds. handlowych.

Kampania realizowana będzie w mediach tradycyjnych, radiu, na citylightach oraz w kanałach internetowych. Jej ważnym elementem będzie film wideo podsumowujący „1000 dni ZTM” i kluczowe rozwiązania wdrożone w tym czasie. Materiał będzie szeroko promowany w social media.

W ciągu całego Europejskiego Tygodnia Mobilności facebookowy fan page ZTM stanie się przestrzenią działań kampanijnych i przekazywania bieżących informacji. ZTM na Facebooku będzie informował o wszystkim, co będzie się działo w kolejnych dniach ETM.

Ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Mobilności to obchodzony corocznie 22 września Dzień bez Samochodu. Wszyscy kierowcy w tym dniu mogą podróżować komunikacją ZTM za darmo, jeśli tylko będą mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu. Ponadto na wybranych przystankach na pasażerów będzie czekała m.in. gorąca kawa, którą będą mogli wypić z dyrektor ZTM Małgorzatą Gutowską oraz prezydentami Katowic i Rudy Śląskiej. Dokładna lista przystanków opublikowana zostanie na profilu na Facebooku oraz na stronie internetowej ZTM.

Dodatkowo 22 września w autobusach mieszkańcy metropolii będą mogli spotkać dobrze znaną im osobę. W rolę kontrolera biletów wcieli się Krzysztof Hanke – polski aktor, satyryk, lider śląskiego Kabaretu Rak.

  • 6
Zarząd Transportu Metropolitalnego

Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca: „Zmień ego na eko!“

14 września 2021

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
14.09.2021

ARC Rynek i Opinia: Polacy obawiają się zmian klimatycznych

86% Polaków wierzy w globalne ocieplenie, a 76% obawia się jego skutków. Badani są zdania, że do globalnego ocieplenia przyczyniły się zarówno naturalne zmiany klimatyczne, jak i działania człowieka. Jednak tylko 16% uważa, że każdy z nas może mieć wpływ na sytuację klimatyczną. Najwięcej osób (36%) twierdzi, że realnie przeciw zmianom klimatycznym mogą coś zrobić najbogatsze kraje świata – wynika z badania ARC Rynek i Opinia, zrealizowanego pod patronatem merytorycznym Go Responsible.