Już nie na minuty, ale na dni czy tygodnie. Carsharing próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistościJuż nie na minuty, ale na dni czy tygodnie. Carsharing próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistościJuż nie na minuty, ale na dni czy tygodnie. Carsharing próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistościJuż nie na minuty, ale na dni czy tygodnie. Carsharing próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości
Carsharing z trudem opiera się wirusowi (fot. Pixabay)

Już nie na minuty, ale na dni czy tygodnie. Carsharing próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości

Już nie na minuty, ale na dni czy tygodnie. Carsharing próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości
Mateusz Lubczański

Mateusz Lubczański

-

dziennikarz, Marketing przy Kawie

Mateusz Lubczański

Mateusz Lubczański

dziennikarz
Marketing przy Kawie

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na co dzień pisze o wszystkim, co związane z motoryzacją. Zafascynowany nowoczesnymi technologiami, fotografią oraz rynkiem gier komputerowych. W wolnym czasie (którego ma coraz mniej) przechodzi kolejne gry RPG lub nadgania serialowe zaległości.

Jeszcze na początku roku carsharing rósł jak na drożdżach. Prognozy wskazywały, że na wypożyczaniu aut można tylko zyskać. Pandemiczne miesiące szybko zweryfikowały rzeczywistość. Operatorzy dywersyfikują ofertę i pracują jeszcze ciężej niż wcześniej, a i tak można odnieść wrażenie, że to do pewnego stopnia zaklinanie rzeczywistości.

Dane aplikacji Moovit nie pozostawiają wątpliwości. Największe europejskie miasta stanęły, ruch samochodów niemal zamarł. Obroty na rynku carsharingu w takich ośrodkach jak Madryt, Rzym czy Berlin spadły zaś nawet o 90 proc.

Firma Frost & Sullivan stwierdza, że jeszcze pod koniec 2019 roku cały rynek wart był 5 mld dolarów. Dziś jest to kwota poniżej 4 mld „zielonych”.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja