„Unexpected performance” – Daniel Craig tańczy w reklamie wódki Belvedere
  • 5
  • 1
14.11.2022

„Unexpected performance” – Daniel Craig tańczy w reklamie wódki Belvedere

W najnowszej reklamie polskiej wódki Belvedere wystąpił Daniel Craig. Wyreżyserowany przez oscarowego reżysera Taikę Waititi spot pokazuje aktora w roli tancerza.

9 listopada na kanale YouTube marki opublikowana została reklama, w której wystąpił odtwórca roli Jamesa Bonda. Daniel Craig tańczy w spocie do utworu Rity Ory i Giggsa. Układ taneczny przygotował choreograf JaQuel Knight, który wcześniej współpracował m.in. z Beyoncé.

Powstało kilka wersji reklamy poza 30-sekundową. Najdłuższa ma 2,5 minuty. Ostatnie 30 sekund klipu zawiera materiał behind the scenes.

Spot przypomina inne taneczne reklamy. Między innymi Kenzo z udziałem tancerki Margaret Qualley, córki Andie MacDowell, czy Katy Perry tańczącej dla Adidasa.

Oczywiście naturalnym odniesieniem, które pojawiło się w związku z reklamą, jest teledysk „Weapon of Choice” Fat Boy Slima z udziałem Christophera Walkena.

O ile jednak umiejętności taneczne Walkena są znane, Craig w roli tancerza jest zjawiskiem nietypowym. Stąd puenta reklamy, w której reżyser nakazuje powtórkę ze słowami „Po prostu bądź sobą”.

Wódka Belvedere zadbała o skojarzenia z Bondem już wcześniej

Zrobiła to w filmie „Spectre”. Wtedy James Bond zamawiał martini właśnie z tą marką wódki. Filmowi towarzyszyło wideo z udziałem aktorki Stephanie Sigman, która również wystąpiła w tym filmie o agencie 007.

  • 1
Daniel Craig tańczy w reklamie Belvedere

Daniel Craig tańczy w reklamie Belvedere

 

11 listopada 2022

10 listopada 2022

9 listopada 2022