Prezenty gorszego sortu. Dlaczego co roku tak wiele świątecznych prezentów jest sprzedawanych w internecie?Prezenty gorszego sortu. Dlaczego co roku tak wiele świątecznych prezentów jest sprzedawanych w internecie?Prezenty gorszego sortu. Dlaczego co roku tak wiele świątecznych prezentów jest sprzedawanych w internecie?Prezenty gorszego sortu. Dlaczego co roku tak wiele świątecznych prezentów jest sprzedawanych w internecie?
Jedne prezenty nas uszczęśliwiły, inne postaramy się odsprzedać (kadr ze spotu Harvey Nichols)

Prezenty gorszego sortu. Dlaczego co roku tak wiele świątecznych prezentów jest sprzedawanych w internecie?

Prezenty gorszego sortu. Dlaczego co roku tak wiele świątecznych prezentów jest sprzedawanych w internecie?
Jakub Müller

Jakub Müller

-

redaktor, Marketing przy Kawie

Jakub Müller

Jakub Müller

redaktor
Marketing przy Kawie

W branży marketingowej działa od 2005 roku. Autor kilkuset artykułów, felietonów, analiz i wywiadów w mediach internetowych i drukowanych. Współtwórca strategii marketingowych i prelegent na konferencjach branżowych. Wykładowca studiów podyplomowych z zakresu mediów i CSR-u.

Od kilku miesięcy machina reklam, sprzedaży i ekspozycji towaru podporządkowana była gorączce świątecznych prezentów. Kupujemy, mając do wyboru coraz więcej kanałów sprzedaży, kategorii produktowych i marek. Dlaczego więc po każdych świętach, także tegorocznych, platformy e-commerce zalewane są nietrafionymi prezentami?

Badania pokazują dużą pewność siebie konsumentów, jeśli chodzi o wybór świątecznych upominków. W badaniu wykonanym na zlecenie Mastercard w grudniu 2021 roku większość ankietowanych zadeklarowała, że obecnie kupuje najbliższym prezenty związane z ich pasją. Prawie połowa (45%) stwierdziła, że zna pasje wszystkich albo większości swoich bliskich.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja