Testy na przeciwciała wirusa SARS-COV-2 wprowadzane do sprzedaży w Kauflandzie
  • 0
  • 1
1.04.2021

Testy na przeciwciała wirusa SARS-COV-2 wprowadzane do sprzedaży w Kauflandzie

Od 31 marca w sklepach sieci Kaufland dostępne są certyfikowane testy na przeciwciała wirusa SARS-COV-2 firmy Lomina. W cenie 79,99 zł za opakowanie kupujący otrzymają dwa pakiety testów serologicznych do samodzielnego wykonania w domu.

Testy na przeciwciała będą pojawiać się w sklepach sieci Kaufland w całej Polsce od 31 marca. Należy ich szukać na półkach znajdujących się przy kasach. Dokładność testu zgodnie z informacją podaną przez producenta wynosi 94%.

Produkt jest środkiem pomocniczym i pozwala wykryć obecność przeciwciał, które powstają po kontakcie z koronawirusem. Test nie pokaże natomiast, czy aktualnie przechodzimy infekcję. Dlatego nie może być uznawany za zamiennik profesjonalnego badania RT-PCR.

Test firmy Lomina dostępny w sieci Kaufland to dodatkowe narzędzie wspierające. Dzięki niemu klienci będą mogli zorientować się, czy przebyli infekcję na podstawie obecności przeciwciał wytwarzanych przez organizm po kontakcie z koronawirusem.

Wykonanie testu polega na samodzielnym pobraniu próbki krwi, a następnie umieszczeniu jej na pasku testowym. Wynik badania pojawi się w ciągu 3–10 minut. Wskazówki dotyczące jego interpretacji można znaleźć w instrukcji załączonej do opakowania. W związku z tym, że test nie informuje, czy osoba testowana jest aktualnie zakażona koronawirusem, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości każdorazowo należy skorzystać z porady lekarskiej.

  • 1
Testy na przeciwciała dostępne także w Kauflandzie

Testy na przeciwciała dostępne także w Kauflandzie

31 marca 2021