Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na obecność przeciwciał Covid-19
  • 0
  • 1
12.03.2021

Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na obecność przeciwciał Covid-19

Sieć Biedronka jako pierwsza w Polsce od 15 marca będzie sprzedawać certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. Wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium Prima Lab test ma dokładność ponad 98%. Można go wykonać w warunkach domowych. Jego cena to 49,99 zł.

Test Primacovid to tzw. test serologiczny. Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19. Do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to około 10 minut. Produkt jest bezpieczny, przebadany i pochodzi od renomowanej firmy – przekonuje Biedronka. Producent, szwajcarska Prima Lab, jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE). Jego dokładność wynosi 98,3%*.

Sprzedawany od poniedziałku 15 marca do wyczerpania zapasów test będzie kosztował 49,99 zł za sztukę. Jest to więc cena konkurencyjna w stosunku do tej z polskich laboratoriów.

Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne, i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego, że jako lider rynku uważamy to za część naszej odpowiedzialności społecznej – przekonuje Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Ważną informacją dla kupujących jest, że producent Pimacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zgłosić ten wynik. W przypadku negatywnego wyniku, jeśli występują objawy, które można przypisać Covid-19, również należy skontaktować się z lekarzem.

Test może wykonać każdy, kto miał lub podejrzewa, że miał kontakt z osobami zakażonymi lub z osobami z objawami Covid-19 lub po prostu każdy, kto chce być świadomy tego, czy przebył już infekcję.

* Raporty ewaluacyjne Primacovid wskazują na czułość 98,92% dla IgG i 92,98% dla IgM w porównaniu do metody referencyjnej (ELISA). Swoistość łączna IgG i IgM wynosi 98,3%

  • 1
testy na obecność przeciwciał Covid-19

Testy na obecność przeciwciał Covid-19 dostępne w Biedronce

12 marca 2021

  • 1
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
12.03.2021

Bank BNP Paribas startuje z inicjatywą „Gdzie są nasze Patronki?”

Na kartach historii Polski zapisało się wiele inspirujących i wyjątkowych kobiet: laureatki Nagrody Nobla, zdobywczynie medali olimpijskich, kreatorki trendów w sztuce, nauce i innych dziedzinach życia. Jednak według statystyk aż 90% patronów polskich szkół to mężczyźni. Bank BNP Paribas 8 marca rozpoczął program „Gdzie są nasze Patronki?”, w którym zachęca szkoły do przyjmowania nazwisk patronek, jednocześnie przybliżając losy niezwykłych kobiet. Placówki, które wezmą udział w akcji, będą miały szansę na przystąpienie do konkursu i powalczenie o grant.