Lidl także oferuje testy na przeciwciała Covid-19
  • 0
  • 1
25.03.2021

Lidl także oferuje testy na przeciwciała Covid-19

Lidl Polska wprowadza do oferty testy na przeciwciała SARS-CoV-2, które pozwolą sprawdzić, czy osoba wykonująca test przebyła już infekcję. Badanie wykryje przeciwciała w klasie IgM oraz IgG. Testy Primacovid pojawią się w sprzedaży od 26 lub 27 marca w cenie 39,99 zł za opakowanie.

Producentem testów jest szwajcarska firma Prima Lab. Testy pojawią się w sprzedaży – w zależności od lokalizacji sklepu – od 26 marca (piątek) lub 27 marca (sobota) w cenie 39,99 zł za opakowanie. Testy mają medyczny certyfikat, który potwierdza jakość ich wykonania. Testy Primacovid oferowała też wcześniej Biedronka.

Testy serologiczne – takie jak Primacovid – wykrywają we krwi obecność przeciwciał wytworzonych przez organizm w odpowiedzi na infekcje, w tym SARS-CoV-2. Wykrywają odpowiedź immunologiczną organizmu po kontakcie z wirusem, ale nie obecność samego wirusa. Najnowsze badania pokazują, że u ludzi zakażonych SARS-CoV-2 przeciwciała IgM lub IgG pojawiają się w ciągu 19 dni od pojawienia się objawów (w 60% przypadków w ciągu pierwszego tygodnia, a u 90% w drugim tygodniu)*.

Chcemy oferować artykuły, których nasi klienci potrzebują. W odpowiedzi na liczne prośby klientów podjęliśmy decyzję, aby do naszej oferty dołączyć nowy asortyment – certyfikowane testy na przeciwciała Covid-19. Jednocześnie w dalszym ciągu zachęcamy klientów do stosowania zasad bezpieczeństwa i wykazywania się społecznie odpowiedzialną postawą – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications and CSR, Lidl Polska.

Ponadto Lidl Polska w związku z aktualną sytuacją epidemiczną na stałe obniża od 26 marca cenę masek jednorazowych z 3,90 zł na 2,99 zł za 10 szt.

* Źródło: instrukcja obsługi testu Primacovid

  • 1
Lidl także oferuje testy na Covid-19

Lidl także oferuje testy na Covid-19

25 marca 2021