Volkswagen w USA przekonywał, że zmieni nazwę na Voltswagen
  • 0
  • 1
31.03.2021

Volkswagen w USA przekonywał, że zmieni nazwę na Voltswagen

Volkswagen w Stanach Zjednoczonych poinformował, że zmieni nazwę marki na Voltswagen. Był to żart z okazji prima aprilis, którym firma chciała zwrócić uwagę na swój samochód elektryczny obecnie sprzedawany w tym kraju.

Cała sprawa rozpoczęła się 29 marca od „przypadkowego” opublikowania roboczej wersji komunikatu prasowego zapowiadającego zmianę. Jako pierwsza poinformowała o tym stacja CNBC. O zmianie pisały też The Associated Press i BBC. Volkswagen odmówił komentarza.

Producent samochodów już kilka lat temu mijał się z prawdą. Przyznał się do oszukiwania organów regulacyjnych co do rzeczywistego poziomu zanieczyszczenia środowiska wytwarzanego przez jego pojazdy z silnikami wysokoprężnymi.

Tym razem następnego dnia rano po rzekomym wycieku informacji marka opublikowała komunikat prasowy. Stwierdzała w nim, że zmiana jest „publiczną deklaracją przyszłej inwestycji firmy w elektromobilność”. Firma podała, że ​​marka Voltswagen będzie umieszczana na wszystkich przyszłych pojazdach elektrycznych.

30 marca informacja o zmianie nazwy pojawiła się też na profilach marki w mediach społecznościowych. Oficjalne konto Volkswagena na Twitterze zamieściło nowe logo ze zmienioną nazwą. Po południu tego dnia Volkswagen ujawnił, że zmiana nazwy była żartem.

Źródło: www.theverge.com

  • 1
Voltswagen

Voltswagen, czyli elektryczny Volkswagen?

31 marca 2021

  • 0
  • 3
  • 0
  • 0
  • 0
31.03.2021

Polacy będą mniej zachowawczy w tegoroczną Wielkanoc niż rok temu – pokazuje badanie Inquiry

Niemal równo rok temu przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych w nowej pandemicznej rzeczywistości. Chyba nikt wtedy nie przypuszczał, że w następne święta sytuacja nie ulegnie poprawie, a wręcz się pogorszy. Obecnie jednak jesteśmy oswojeni z epidemią, a ogólny stosunek do ciągle trwających obostrzeń również jest inny niż wiosną 2020 r. Firma Inquiry sprawdziła, jak w tym kontekście Polacy zamierzają spędzić najbliższą Wielkanoc.