Spontaniczny Sztab Obywatelski odpowiada na billboardy Rot Marszu Niepodległości i prowadzi zbiórkę
AdvertisementAdvertisement
  • 0
  • 10
15.09.2020

Spontaniczny Sztab Obywatelski odpowiada na billboardy Rot Marszu Niepodległości i prowadzi zbiórkę

Kilka dni temu organizacja Roty Marszu Niepodległości zamieściła w Warszawie plakaty z cytatami z Pisma Św., mającymi uderzać w osoby LGBT. Organizacja Spontaniczny Sztab Obywatelski postanowiła odpowiedzieć, cytując inne fragmenty, które nie przystają do dzisiejszych czasów.

Jak przekonuje Spontaniczny Sztab Obywatelski, akcja spotkała się z takim zainteresowaniem, że stworzono 8 projektów plakatów. Zostaną umieszczone w strategicznych punktach stolicy.

Nasz pomysł kontynuowania akcji Roty Marszu Niepodległości…

Opublikowany przez Spontaniczny Sztab Obywatelski Poniedziałek, 14 września 2020

Cztery zawisną obok kreacji przygotowanych przez Roty Marszu Niepodległości i będą ukazywać „wybrane, równie aktualne fragmenty”. Przypomną, co Stary Testament mówi m.in. na temat noszenia ubrań tkanych z dwóch rodzajów nici, robienia tatuaży i obcinania włosów.

Kolejne pojawią się przy siedzibie TVP i sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Dwa ostatnie –  jeden mówiący o tym, by nie uciskać przybysza, lecz traktować go jak obywatela, a drugi o tym, byśmy byli dla siebie wzajemnie dobrzy i miłosierni – będą widoczne w samym centrum Warszawy. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że będą tam wisiały do tegorocznego Marszu Niepodległości.

Jednocześnie Sztab prowadzi zbiórkę na tę akcję na portalu Zrzutka.pl.

  • 10
Spontaniczny Sztab Obywatelski

Spontaniczny Sztab Obywatelski i Roty Marszu Niepodległości w wojnie na billboardy

15 września 2020

14 września 2020