J.C. Penney i Sears jako centra logistyczne Amazona? Trwają rozmowy na ten temat
  • 0
  • 1
14.09.2020

J.C. Penney i Sears jako centra logistyczne Amazona? Trwają rozmowy na ten temat

Amazon ma prowadzić rozmowy z Simon Property Group, właścicielem centrów handlowych J.C. Penney i Sears, w sprawie wykorzystania niektórych zamkniętych sklepów jako centrów logistycznych – twierdzi „The Wall Street Journal”. Nie wiadomo, o ilu sklepach mowa. Obie firmy odmawiają komentarza.

Centra handlowe zwykle zlokalizowane są bliżej autostrad i obszarów mieszkalnych niż gigantyczne magazyny. Pozyskanie znajdujących się w nich sklepów pozwoliłoby więc Amazonowi skrócić czas wysyłki paczek do klientów.

Amazon od dawna koncentruje się na tzw. ostatniej mili, opracowując strategię jednodniowych dostaw. W 2018 r. firma zaczęła rekrutować kierowców m.in. do dostarczania towarów w sąsiedztwie. Przetestowała również wykorzystanie dronów do dostarczania paczek. Ponadto szafki Amazona znajdują się w innych sklepach detalicznych w całym kraju. Klienci mogą w nich odbierać produkty kupione online.

Tymczasem właściciele centrów handlowych potrzebują bogatych najemców, aby wymienić sklepy, które zbankrutowały – jak J.C. Penney i Sears. Chociaż magazyny Amazona nie będą przyciągać dużego ruchu pieszego, pomogą opłacić rachunki. W centrach handlowych Simon Property Group znajdują się 63 sklepy J.C. Penney i 11 sklepów Sears.

Źródło: www.cnbc.com

  • 1
J.C. Penney i Sears

Sklepy J.C. Penney i Sears staną się centrami logistycznymi Amazona?

14 września 2020