Robert Lewandowski otworzy w Warszawie restaurację
  • 0
  • 3
28.10.2019

Robert Lewandowski otworzy w Warszawie restaurację

Robert Lewandowski wraz ze wspólnikami otworzy restaurację na warszawskiej Woli. Lokal będzie czynny jesienią 2020 r.

Powstaje w budynku XIX-wiecznej zabytkowej warzelni. Zajmie cały największy zachowany fragment dawnego kompleksu piwowarskiego. Charakterystyczny ceglany budynek położony jest przy nowej ulicy Haberbuscha i Schielego. Jej nazwę, upamiętniającą założycieli browaru, wybrali warszawiacy w ubiegłorocznym plebiscycie.

U boku Roberta Lewandowskiego staną:

  • Jerzy Krzanowski – meblowy potentat i współwłaściciel Grupy Nowy Styl,
  • Jacek Trybuchowski – doświadczony menedżer z branży gastronomicznej.

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy poprowadzi właśnie Jacek Trybuchowski. Przez ponad 25 lat rozwijał on restauracyjne i gastronomiczne formaty na rynkach europejskich, jak również w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Rosji.

To będzie coś specjalnego. Mamy pomysł na to wyjątkowe miejsce, choć na razie – jak każda profesjonalna drużyna – nie chwalimy się strategią. Zapewniam jednak, że mile zaskoczymy naszych gości. W murach dawnej warzelni powstanie otwarte, gościnne i tętniące życiem miejsce, do którego będzie się chciało przyjeżdżać nawet z drugiego końca miasta.

Nasza restauracja będzie miała charakter i ogromną siłę przyciągania. Będzie można tu wpadać w drodze do pracy na śniadanie, spotykać się na biznesowy lunch, zjeść dobrą kolację z rodziną, a wieczorem z przyjaciółmi wspólnie obejrzeć świetny mecz. Jestem przekonany, że każda wizyta u nas będzie przyjemna i zapewni gościom maksimum wygody. Zaangażujemy do tego najlepszych ludzi oraz nowoczesne technologie. Restauracja w Warzelni będzie sumą naszych wizji, najlepszych doświadczeń i wiedzy – mówi Jacek Trybuchowski.

Restauracja będzie miała ponad 1,3 tys. m2. Tuż obok niej znajdzie się największy z miejskich placów, które powstają w Browarach Warszawskich, czyli Rynek przy Warzelni. Sąsiadował z nią będzie też budynek Apartamentów przy Warzelni. Lokal ma współtworzyć powstającą dzielnicę spotkań i smaków.

Łączymy w tym miejscu nasze doświadczenie, kompetencje i śmiałą wizję. Zagospodarowujemy i meblujemy kwartał Warszawy z myślą o jej mieszkańcach, sąsiadach, pracownikach okolicznych biur, stałych bywalcach i gościach. Tworzenie miastotwórczych projektów, dobrych miejsc do życia, pracy i spędzania czasu to jeden z filarów strategii Echo Investment. Browary Warszawskie, jako pierwszy tego typu projekt na dużą skalę, są dla nas szczególnie ważne – mówi Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment.

Browary Warszawskie to inwestycja Echo Investment. Ambicją dewelopera jest wkomponowanie w miasto opuszczonego dotąd obszaru o powierzchni blisko 4,5 ha. Celem jest również przyciągnięcie najlepszych restauracji i kawiarni czy atrakcyjnych sklepów i usług. W naturalny sposób mają one uzupełnić miasto i zaspokajać potrzeby mieszkańców i gości Browarów Warszawskich. Projekt Browarów Warszawskich stworzyła pracownia architektoniczna Jems Architekci.

  • 3

Robert Lewandowski otworzy w Warszawie restaurację

28 października 2019

25 października 2019