„Made in Taiwan, China” – Apple wymaga od dostawców z Tajwanu takiego oznaczania produktów
  • 0
  • 1
9.08.2022

„Made in Taiwan, China” – Apple wymaga od dostawców z Tajwanu takiego oznaczania produktów

Jak informuje Nikkei Asia, Apple wymaga od dostawców z Tajwanu uznania reguł dyktowanych przez Pekin. Dotyczy to produktów i komponentów przeznaczonych na rynek chiński. W tle jest premiera nowego iPhone’a.

Źródłem decyzji Apple jest obawa przed zakłóceniami dostaw, spowodowanymi przez rygorystyczne kontrole celne. Są one skutkiem niedawnej wizyty Nancy Pelosi, przewodniczącej Izby Reprezentantów USA. Komponenty przeznaczone na rynek chiński mają być oznaczane albo jako „wyprodukowane w chińskim Taipei”, albo „Made in Taiwan, China”.

Pozostaje to w zgodzie z chińskimi regulacjami, których jednak dotychczas nie egzekwowano. Chiny wymagają, by podkreślać chińską przynależność Tajwanu, którego niepodległości nie uznają.

Stosowanie innych oznaczeń, identyfikujących Tajwan jako niepodległą republikę, zagrożone jest grzywnami, opóźnieniem lub niewpuszczeniem transportu do Chin.

Decyzja Apple spotkała się na świecie z szeroką krytyką. Firma jednak ma napięty harmonogram związany z premierą nowego iPhone’a w przyszłym miesiącu. Nie może pozwolić sobie na opóźnienia. Jest gotowa nawet na daleko idące kompromisy z Chinami – wbrew światowej opinii publicznej.

  • 1
Made in Taiwan, China – Apple wymaga tego od tajwańskich dostawców

Made in Taiwan, China – Apple wymaga tego od tajwańskich dostawców

P

2 miesiące temu

Te "reguły dyktowane przez Pekin" są zgodne z porozumieniem z 1979,które podpisały USA i Chiny. USA nie uznają Tajwan jako odrebnego państwa,więc o co cała sensacja i clickbaitowy artykuł?

Rozwiń komentarze

9 sierpnia 2022