„Jak szporować piniondze?” – PanParagon promuje się filmem po śląsku
  • 1
  • 1
9.08.2022

„Jak szporować piniondze?” – PanParagon promuje się filmem po śląsku

Historia opowiedziana w gwarze śląskiej, ujęcia z rybnickiego rynku i familoków w Czerwionce-Leszczynach znalazły się w najnowszym filmie promocyjnym aplikacji PanParagon.

Hasło przewodnie kampanii brzmi: „Wspomnienia nie blakną tak jak paragony”. – W naszym najnowszym klipie reklamowym w sentymentalną podróż zabiera nas Pana Czesław, który oprócz snucia wspomnień związanych ze swoją młodością opowiada o tym, jak szporować pieniądze i kontrolować wydatki. W filmie obok wzruszeń znalazła się przestrzeń na uśmiech i typowy dla Ślązaków humor – komentuje Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.

W filmie można zobaczyć ujęcia ze słynnego osiedla familoków w Czerwionce-Leszczynach, w których Pan Czesław wiódł kiedyś skromne życie. Wraca pamięcią do swojej mamy oraz spotkania z żoną. Do pokazania współczesności twórcy filmu zabierają nas na rynek w Rybniku.

– Aby jeszcze bardziej podkreślić piękno Górnego Śląska, zdecydowaliśmy się na opowiedzenie historii w gwarze śląskiej. To bardzo ważna część kultury tego regionu, którą warto kultywować i wspierać w każdy możliwy sposób – dodaje Antonina Grzelak.

PanParagon to darmowa aplikacja zakupowa, której główną funkcją jest przechowywanie paragonów. Scenariusz oraz organizacja filmu reklamowego to efekt pracy zespołu marketingowego poznańskiej firmy MrReceipt tworzącej i rozwijającej aplikację. Nagranie zrealizowało studio LensFilm. Występujący w filmie aktor to lokalny artysta i Ślązak – Czesław Żemła.

  • 1
PanParagon promuje się filmem po śląsku

PanParagon promuje się filmem po śląsku

8 sierpnia 2022