„Klasa otwarta by Empik” – do kampanii marka zaprosiła ZetKacpra, Janinę Daily, Olę PS i Adama Mirka
  • 0
  • 4
9.08.2022

„Klasa otwarta by Empik” – do kampanii marka zaprosiła ZetKacpra, Janinę Daily, Olę PS i Adama Mirka

Empik co roku podejmuje działania reklamowe związane z powrotem uczniów do szkoły. W tym sezonie marka wystartowała z cyklem interaktywnych live’ów pod hasłem „Klasa otwarta by Empik”. Do udziału w projekcie zaproszeni zostali twórcy internetowi – ZetKacper, Janina Daily, Ola PS i Adam Mirek.

„Klasa otwarta” to seria live’ów prowadzonych jednocześnie na Instagramie, TikToku, Facebooku oraz YouTube. Przez cały sierpień, co środę, influencerzy wcielają się w role nauczycieli podczas 45-minutowych lekcji. Projekt jest częścią kampanii „Wszystko w temacie powrotu do szkoły”. Składają się na nią działania na Facebooku, Instagramie, TikToku i kanale Empiku na YouTube. Spotkania na Facebooku, YouTube i TikToku są również tłumaczone na język migowy.

Każda 45-minutowa lekcja prowadzona jest przez innego „nauczyciela” i ma formę interaktywnej transmisji.

– Przy wyborze prowadzących kierowaliśmy się nie tylko zróżnicowaniem tematów, które poruszą podczas spotkań. Także sposobem prowadzenia lekcji, łączącym wiedzę i merytoryczne przygotowanie z dużą dawką humoru i zrozumiałym językiem – mówi Joanna Urbanowska, social media & influencer marketing manager w Empiku.

Projekt „Klasa otwarta” jest elementem kampanii Back to School Empiku. Składają się na nią również cykle postów „Wszystko w temacie wyprawki i pokoju ucznia”. Empik zorganizuje też konkurs, w którym do wygrania będzie 5 szkolnych wyprawek.

Ponadto marka aktywnie działa na TikToku, gdzie regularnie publikuje filmy z udziałem pracowników Empiku oraz influencerów. W ramach przygotowań do nowego roku szkolnego na kanale pojawią się m.in. kolejne tiktoki:

  • prezentujące kolekcje szkolne Empiku;
  • ilustrujące w humorystyczny sposób dylematy zakupowe każdego ucznia i rodzica.
@empik

Jeśli miłość do kotów weszła Wam równie mocno, mamy coś dla Was! 🐱 Tylko w Empiku znajdziecie kolekcję szkolną Crazy Cats! 🎒 #empik #empikcom #backtoschool #koty

♬ dźwięk oryginalny – Empik

  • 4
Klasa otwarta by Empik

„Klasa otwarta by Empik” z influencerami

Klasa otwarta by Empik
Klasa otwarta by Empik
Klasa otwarta by Empik

9 sierpnia 2022

8 sierpnia 2022