Discord wprowadza reklamy
  • 0
  • 1
2.04.2024

Discord wprowadza reklamy

Platforma dla graczy, która przez lata podkreślała, że nie wyświetla reklam, w najbliższym czasie wprowadzi je, by zwiększyć swoje przychody.

Discord (ang. niezgoda) jest zakorzeniony w szeroko rozumianym gamingu. Gracze wykorzystują go do komunikacji, dzielenia się treściami i wspólnej gry. Z tego względu jego pierwsi reklamodawcy mają pochodzić właśnie z branży gamingowej. Firmy z tej branży zaoferują graczom prezenty za wykonywanie zadań w grach – poinformował „Wall Street Journal”.

Wiadomość jest tym bardziej zaskakująca, że platforma od lat odcinała się od zarabiania na reklamach. Nie chciała iść drogą starszych serwisów social media, na czele z Facebookiem. Jak tłumaczy CEO, Jason Citron, obecnie Discord nie ma wyboru. Musi podążać za konkurentami, którzy niedawno wprowadzili reklamy, jak Netflix, Amazon Prime czy Paramount Plus.

Według WSJ użytkownicy platformy będą mogli wyłączyć reklamy w ustawieniach. Nie jest jednak jasne, czy będzie to dotyczyło wszystkich użytkowników, czy tylko płatnych subskrybentów.

Discord ma obecnie 150 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

  • 1
Discord wprowadza reklamy by zwiększyć przychody

Na Discordzie mają pojawić się reklamy

2 kwietnia 2024

30 marca 2024

28 marca 2024