Piwo po raz pierwszy w historii sponsorem Igrzysk Olimpijskich
  • 0
  • 1
26.01.2024

Piwo po raz pierwszy w historii sponsorem Igrzysk Olimpijskich

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) i AB InBev nawiązały partnerstwo. Globalnym sponsorem Igrzysk Olimpijskich zostało bezalkoholowe piwo Corona Cero. Jest to pierwszy przypadek, gdy piwo sponsoruje IO.

AB InBev ogłosił partnerstwo z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim jako Globalny Partner Olimpijski (Top Partner) do roku 2028. W ramach tej współpracy bezalkoholowe piwo Corona Cero zostanie globalnym sponsorem piwa Igrzysk Olimpijskich.

Prezydent MKOl Thomas Bach wyraził zadowolenie z nowego partnerstwa ze znanym na świecie browarem. „Jesteśmy zjednoczeni w naszym wsparciu dla sportu i sportowców. Corona Cero, jako globalna marka, będzie angażować fanów na całym świecie, celebrując magię Igrzysk Olimpijskich i dopingując sportowe osiągnięcia zawodników. Wspólnie działamy na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, a przychody z tej umowy wspierają każdą drużynę olimpijską i ich sportowców” – powiedział Bach.

Michel Doukeris, CEO AB InBev podkreślił, że piwo i sport świetnie się uzupełniają. Dlatego firma z dumą zostaje pierwszym sponsorem piwa Igrzysk Olimpijskich na poziomie globalnym.

Corona jest jedną z najszybciej rozwijających się globalnych marek, docierających do konsumentów w 180 krajach. Partnerstwo ma przyspieszyć jej wzrost w kategorii piw bezalkoholowych. W Stanach Zjednoczonych Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie Los Angeles 2028 będzie wspierać także marka Michelob Ultra.

  • 1
ABInBev partnerem MKOl

ABInBev partnerem MKOl

26 stycznia 2024

25 stycznia 2024