Barbara Kurdej-Szatan zamieściła wulgarny wpis o Straży Granicznej. Play odcina się od poglądów celebrytki
  • 0
  • 2
8.11.2021

Barbara Kurdej-Szatan zamieściła wulgarny wpis o Straży Granicznej. Play odcina się od poglądów celebrytki

„K***A !!!!!!!!!!Mordercy”, „maszyny bez mózgu” – napisała Barbara Kurdej-Szatan na swoim profilu na Instagramie o funkcjonariuszach Straży Granicznej. Po fali krytyki aktorka przeprosiła. Wobec jej poglądów zdystansowała się marka Play, w której reklamach Kurdej-Szatan występuje od 2013 r.

Wulgarny wpis na profilu aktorki pojawił się w piątek 5 listopada. Był komentarzem do filmu opublikowanego przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Pokazywał funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy nie dopuszczają do przekroczenia granicy przez grupę imigrantów – w tym kobiety i dzieci.

„K***A !!!!!!!!!! K***aaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!! To jest k***a ‚straż graniczna’????? ‚Straż’?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO!!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!!K***a!!!!!! Jak tak można!!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę!!!!!!! Mordercy!!!!! Chcecie takiego rządu wciąż????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać??????? K***aaaaaaaaa!!!!!!!! I rząd, który zezwala na śmierć kobiet, zamiast na ich ratunek???? Wszyscy wiecie co się wydarzyło i co się dzieje dookoła!!!!!!” – napisała aktorka.

Obrażała też internautów, którzy zwracali jej uwagę na wulgaryzmy we wpisie.

Po jakimś czasie Kurdej-Szatan usunęła wpis, a w sobotę zamieściła kolejny. Przeprosiła za wulgaryzmy i wytłumaczyła emocjonalną reakcję:

„Jestem matką dwójki małych dzieci. Nie jestem w stanie patrzeć na cierpienie, dzieci w szczególności. Nie akceptuję takiego świata i nie zaakceptuję nigdy. Moje emocje, gdy oglądam to nagranie, nie zmienią się… ale przepraszam za niestosowny język i przekleństwa”.

Barbara Kurdej-Szatan od 2013 r. jest twarzą marki Play. W kampanii przygotowanej przez agencję Grandes Kochonos początkowo postaci jej i Macieja Łagodzińskiego miały być tylko stałym dodatkiem do gwiazd pojawiających się w spotach. Kurdej-Szatan wzbudziła jednak taką sympatię, że sama stała się celebrytką. Profil „Blondynka z reklamy Play” w miesiąc od startu kampanii zgromadził 150 tys. widzów. Ówczesny rzecznik prasowy Play Marcin Gruszka przyznał, że było to niespodziewane dla samej marki.

Teraz Play wydał oświadczenie, w którym odciął się od poglądów aktorki:

„Widzimy, jak duże poruszenie wywołały niektóre treści zamieszczane przez Panią Barbarę Kurdej-Szatan, która występuje w reklamach Play. Wiadomości publikowane na jej prywatnych profilach w mediach społecznościowych wyrażają jej opinię i nie są w żadnym wypadku stanowiskiem Play”.

  • 1
Barbara Kurdej-Szatan zamieściła wulgarny wpis o straży granicznej

Barbara Kurdej-Szatan zamieściła wulgarny wpis o straży granicznej

Kurdeć-Anioł

1 miesiąc temu

Żałosna kretynka, która nie rozumie, że na granicy prowadzona jest wojna hybrydowa inspirowana przez Moskwę. Tacy jak ona, idaelistyczni, oderwani od rzeczywistości szkodnicy zawsze upraszczają i powodują zamęt. Niech uważa aby te jej dwa bombelki były bezpieczne jeśli zawalimy prowokacje na granicy .

S.

1 miesiąc temu

@Kurdeć-Anioł: ✌️

Aries

4 tygodnie temu

@Kurdeć-Anioł:
Twój komentarz jest żywym dowodem na to, że:
a) admin portalu śpi.
b) trafiłeś tu przez pomyłkę.

TXDM

1 miesiąc temu

Trochę żenujące, że Play musi tłumaczyć takie oczywiste rzeczy. Nie żebym za nimi przepadał, ale domaganie się od nich tłumaczenia za wpisy aktorki, której zapłacili za występ w reklamie, to jakaś aberracja. To tak jakby dyrektor jakiegoś domu kultury musiał wydawać oświadczenie, że nie podziela poglądów pani Edyty Górniak odnośnie kosmitów, lądowania na Księżycu, kulistości Ziemi, zamachów 11 września, pandemii CoViD, itd.

Odróżnijmy w końcu ludzi, którzy występują w reklamach od "ambasadorów marki", bo to dwie różne sprawy. Nie wymagajmy od marek, by zgadzały się z każdym poglądem i zachowaniem aktora, którego sobie wynajęli do zrobienia zdjęcia czy nakręcenia spotu.

7 listopada 2021

6 listopada 2021

5 listopada 2021

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 4
5.11.2021

Organizacje branżowe apelują o zaniechanie prac nad tzw. Ustawą wolnościową

Przedstawiciele ośmiu organizacji branżowych działających na rzecz branży internetowej w Polsce wystosowały list otwarty do Ministra Sprawiedliwości. Postulują zaniechanie prac nad projektem ustawy o ochronie wolności słowa w internetowych serwisach społecznościowych (tzw. Ustawą wolnościową). List otwarty podpisali reprezentanci: Business Centre Club, Cyfrowej Polski, IAA Polska, IAB Polska, Izby Wydawców Prasy, Konfederacji Lewiatan, Krajowej Izba Gospodarczej, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.