Apple kończy produkcję iPoda po ponad 20 latach
  • 0
  • 1
11.05.2022

Apple kończy produkcję iPoda po ponad 20 latach

Firma Apple ogłosiła, że zaprzestaje produkcji iPoda Touch, ostatniego modelu w ofercie przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Urządzenie sprzedawane będzie jedynie do wyczerpania zapasów.

Jednocześnie firma twierdzi, że „duch iPoda wciąż żyje” we wszystkich jej urządzeniach, które umożliwiają odtwarzanie muzyki. Ma na myśli m.in. iPhone’a, iPada i HomePoda Mini.

Odejście od iPoda oznacza koniec pewnej ery. Pierwsze urządzenie weszło na rynek ponad 20 lat temu. Oryginalny model wyposażony w łącze FireWire działał tylko jako przenośny odtwarzacz muzyczny. Apple produkował modele, które były przeznaczone wyłącznie do słuchania dźwięku, do 2017 r. Wtedy zaprzestano produkcji iPoda Nano i Shuffle.

Wycofany iPod Touch siódmej generacji został zaprezentowany w 2019 r. Szósta generacja pojawiła się w 2015 r., a czas między wydaniami jasno pokazywał, że Apple nie chciał się szczególnie skupiać na iPodzie. Trudno dziwić się firmie. Większość ludzi nie jest szczególnie zainteresowana noszeniem drugiego urządzenia, które robi coś, do czego zdolny jest smartfon.

Źródło: www.theverge.com

  • 1
Apple kończy produkcję iPoda

Apple kończy produkcję iPoda

11 maja 2022