Uciekniesz, jeśli znasz pakiet Office – pierwszy escape room Microsoftu w Warszawie
  • 0
  • 4
9.07.2018

Uciekniesz, jeśli znasz pakiet Office – pierwszy escape room Microsoftu w Warszawie

W pokoju P@ssWord, pierwszym escape roomie Microsoftu w Polsce, przeszkody pokonuje się dzięki znajomości aplikacji dostępnych w ramach pakietu Office. Odwiedzający będą przechodzić od zagadki do zagadki, korzystając z komputerów Surface Pro oraz wybranych aplikacji Office.

Otwarty w Warszawie escape room P@ssWord jako pierwszy w Polsce wykorzystuje technologie Microsoft. Uczestnicy gry mają godzinę na rozszyfrowanie hasła ukrytego w gąszczu zagadek, a także mylnych wskazówek. W wykonaniu zadania pomocne okażą się urządzenia i usługi Microsoft: Office 365 oraz Surface.

Dodatkowo trzeba będzie poradzić sobie z grami zręcznościowymi. Złamanie ostatecznego hasła nie jest bowiem tak łatwe, jak wydawałoby się na pierwszy rzut oka. Sam pokój kryje w sobie mnóstwo zagadek schowanych pod feerią kolorów i barw. P@ssWord pełni funkcję showroomu. Odwiedzający mają w nim okazję inaczej niż zazwyczaj wejść w interakcję z aplikacjami Office 365, takimi jak PowerPoint, Word czy OneDrive.

Nazwa pokoju to z jednej strony dyskretne nawiązanie do popularnej aplikacji Office, czyli edytora tekstu Word. Z drugiej – to odniesienie do słów, które CEO Microsoftu, Satya Nadella wypowiedział podczas swojej wizyty w Mumbaju. To tam po raz pierwszy padła informacja, że Microsoft pracuje nad rozwiązaniami, dzięki którym klasyczne, wpisywane z poziomu klawiatury hasła w najbliższych latach odejdą do lamusa.

Nadella swoją wizję opisał obrazowo jako „świat bez haseł” (password-free world). Jej kluczowym założeniem jest odejście od haseł rozumianych jako ciąg znaków wpisywanych z klawiatury. Mają je zastąpić bezpieczniejsze interfejsy logowania, wykorzystujące rozwiązania biometryczne. Dzięki temu hasło nie będzie już czymś, co można w prosty sposób złamać. W jego miejsce pojawią się rozwiązania takie jak logowanie twarzą, spojrzeniem, odciskiem palca.

Koncepcję kreatywną escape roomu z technologiami Microsoft stworzyła agencja D*fusion Communication. Zagadki wymyśliła i opracowała załoga escape roomu Dom Zagadek.

  • 4

9 lipca 2018