Spokojny koniec roku. Instagram Trends grudzień 2017
  • 0
  • 5
5.01.2018

Spokojny koniec roku. Instagram Trends grudzień 2017

Grudzień w porównaniu do listopada był na Instagramie stosunkowo spokojny. Świąteczne przygotowania i zasłużony odpoczynek pochłonęły nas na tyle, że mniej niż zazwyczaj angażowaliśmy się w życie online. Sotrender zaprezentował wyniki Instagram Trends za ostatni miesiąc 2017 r.

Najszybciej rosnące profile

Dwie pierwsze pozycje nie powinny nikogo dziwić. Wart wspomnienia jest natomiast profil Reserved. W grudniu zyskał 39 tys. nowych obserwujących. To przyrost o ponad 11% w porównaniu do poprzedniego miesiąca. W ostatnim czasie marka prężnie się rozwija, także poza granicami kraju. We wrześniu został otwarty pierwszy sklep Reserved w Londynie, zaś w grudniu nowy salon w Złotych Tarasach w Warszawie.

Święta, święta…
W posty innych angażowaliśmy się nieco mniej niż zazwyczaj. Bardzo chętnie za to dzieliliśmy się swoimi przeżyciami, publikując świąteczne posty. Nie powinien dziwić więc hashtag, który był numerem 1 w grudniu.

A skoro już o świętach mowa, wart odnotowania jest awans profilu Szlachetna Paczka o 3 pozycje w górę w kategorii NGO i akcje społeczne. Spowodowało to przyrost o 19% w liczbie obserwujących na profilu akcji.

Również najlepszy post grudnia na polskim Instagramie dotyczył świąt. Należał do Roberta Lewandowskiego.

Zakupy technologiczne
Koniec roku, świąteczne oferty i promocje, jak i zimowe wyprzedaże to gorący okres dla większości firm. To również bardzo kuszący moment dla klientów, którzy mogą zaopatrzyć się w produkty dostępne w lepszych cenach niż normalnie.

Często sytuacja ta dotyczy produktów z kategorii Technologie i sprzęt, czyli takich, których zakupu dokonujemy raczej okazjonalnie. W grudniu większości firm w tej kategorii udało się bardziej angażować obserwatorów. Widać to we wzrostach w powyższej kategorii. Część firm zintensyfikowała również działania na Instagramie, publikując znacznie więcej postów niż dotychczas, co z pewnością pozytywnie wpłynęło na ich pozycję w rankingu.

Spadki i awanse w blogosferze
W kategorii Blogi i blogerzy od dłuższego czasu najlepszy post miesiąca należał niezmiennie do Deynn. Jednak dopiero w grudniu udało jej się wyprzedzić Maffashion i znaleźć się na 1. miejscu pod względem zaangażowania fanów.

Spory awans w tej samej kategorii odnotowała również Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl) – 11 oczek w górę – oraz Sylwia Gaczorek – awans o 13 pozycji.

Janusz Kamiński

2 miesiące temu

Zawsze ciekawo zobaczyć, czym interesują się ludzi w tym Insta :)

4 stycznia 2018

Reklama
Reklama