Sosnowiec wydaje paszporty turystom przyjeżdżającym do miasta
  • 0
  • 3
3.07.2019

Sosnowiec wydaje paszporty turystom przyjeżdżającym do miasta

Sosnowiec wydaje paszporty w ramach kampanii promocyjnej skierowanej do turystów. Zachęca do spędzenia wakacji w tym mieście. Oprócz paszportów przygotował także 20 tys. katalogów „Last Minute”, przedstawiających 10 atrakcji w Sosnowcu.

– Wiemy, że wiele osób spoza Sosnowca ma obawy, czy może do niego wjechać, nie posiadając paszportu. Wychodzimy tym osobom naprzeciw i wydamy im paszporty ze specjalnym naszym atestem od ręki – mówi prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński.

10 edycji paszportów przedstawia najciekawsze miejsca w mieście. To m.in. ogrody jordanowskie, zabytki, największy w Polsce wodny tor przeszkód Aquator, kompleks wyciągów do wakeboardu i nart wodnych Wake Zone, ścianka wspinaczkowa Poziom 450 i wiele innych.

– Ważność paszportu to tylko 30 dni! Ale zastanawiamy się nad całkowitym zniesieniem wiz – podkreśla prezydent Sosnowca.

Tyle razy słyszeliśmy, że na wjazd do Sosnowca potrzebny jest paszport. Skoro tak, to będziemy takie paszporty rozdawać……

Opublikowany przez Arkadiusz Chęciński Poniedziałek, 1 lipca 2019

Kampania promocyjna pod nazwą „Sosnowiec – All Inclusive” będzie trwała przez całe wakacje. Przekaz pojawi się w postaci reklam prasowych w „zagranicznej” prasie, na portalach internetowych i w stacjach radiowych. Same paszporty będą trafiały bezpośrednio do rąk potencjalnych turystów, wręczane przez ambasadorów i ambasadorki miasta. Katalog „Last Minute” zostanie wysłany pocztą do „zagranicznych” instytucji, firm i korporacji.

Na terenie Sosnowca w czasie wakacji zorganizowane zostaną happeningi z udziałem celnika. Będzie on sprawdzał posiadanie odpowiednich dokumentów, a w razie ich braku będzie je wręczał.

  • 3

Oprócz tego dla mieszkańców Sosnowca zorganizowany został konkurs fotograficzny. Uczestnicy mają promować miasto, tworząc ciekawe i inspirujące zdjęcie lub film. Tłem zdjęcia może być dowolne miejsce, niekoniecznie Sosnowiec. Konkurs ruszył 1 lipca i będzie trwał do 2 września. W jury znajdzie się m.i. fotograf Jerzy Łakomski i rowerowy podróżnik Waldemar Malina.

Nagroda główna konkursu to 5 tys. zł. Pięciu uczestników, których prace zostaną wyróżnione, otrzyma nagrodę pocieszenia w wysokości 1 tys. zł.

2 lipca 2019