Smoczy tron na Wawelu. Ambientowa kampania promująca serial „Ród Smoka” HBO
  • 0
  • 6
19.09.2022

Smoczy tron na Wawelu. Ambientowa kampania promująca serial „Ród Smoka” HBO

HBO przygotował ambientową akcję na Wawelu. Na tarasie zamku pojawił się Żelazny Tron i inne przedmioty ze świata serialu „Ród Smoka”: czaszka wielkiego Baleriona i smocze jaja.

Każdy chętny może zasiąść na tronie i zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę. Tron, na którym w serialu zasiadają dziedzice rodu smoka, ma ponad 2,8 metra wysokości, 3,4 metra głębokości i aż 3,8 metra szerokości. Siedząc na nim, można poczuć się jak prawdziwy władca lub władczyni Westeros.

Gniazdo ze smoczymi jajami można zobaczyć w Smoczej Jamie, po której oprowadzają opiekunowie i treserzy Targaryenowych smoków. W tej legendarnej jaskini znajdującej się w zachodnim zboczu Wawelu zlokalizowano wylęgarnię oraz piec, gdzie podgrzewane są smocze jaja. Chętni mogą także dotknąć smoczych łusek czy stanąć oko w oko ze smokami odpoczywającymi głęboko pod ziemią.

Smocza instalacja związana z serialowym prequelem „Gry o Tron” będzie dostępna między 19 a 25 września. W poniedziałek od 12:00 do 20:00, od wtorku do niedzieli od 10:00 do 20:00.

Globalna kampania przeprowadzona przez HBO sprawiła, że serial przyciągnął rekordową liczbę widzów

„Ród Smoka” to amerykański serial (dramat fantasy), produkowany dla HBO na podstawie książki George’a R.R. Martina „Ogień i krew”. „Ród Smoka” opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest „Gra o Tron”. Serial zadebiutował 22 sierpnia 2022 r. na platformie HBO. Pierwszy sezon to 10 odcinków.

  • 6
Tron na Wawelu – ambient HBO i „Rodu Smoka”

Tron na Wawelu – ambient HBO i „Rodu Smoka”

 

19 września 2022