Fundacja Hospicjum Onkologiczne z kampanią 1,5% Marketing przy Kawie
Fundacja Hospicjum Onkologiczne z kampanią o życiu tych, którzy odchodzą
  • 1
  • 1
8.04.2024

Fundacja Hospicjum Onkologiczne z kampanią o życiu tych, którzy odchodzą

Ruszyła kampania społeczna Fundacji Hospicjum Onkologiczne. Jej celem jest pozyskanie 1,5% podatku oraz przełamywanie tabu związanego z codziennością pacjentów hospicjum.

Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Czym zajmuje się umierający człowiek?”. Odpowiedź na to pytanie jest prosta – życiem. Codzienność pacjenta hospicjum to nie tylko cierpienie, to również zwyczajne chwile. Kampania zachęca do przekazywania 1,5% podatku dochodowego na rzecz FHO oraz przybliża ważny społecznie, a często pomijany w dyskursie publicznym temat życia tych, którzy odchodzą.

– W tegorocznej kampanii wyszliśmy od spostrzeżenia, że śmierć jest częścią życia, a życie częścią umierania. Staraliśmy się tę myśl zobrazować zarówno w spotach (radiowym i internetowym), jak i na plakatach, które w formie ogłoszeń pojawią się w prasie i przestrzeni publicznej. Naszym celem stała się próba zmiany optyki w postrzeganiu osób przebywających w hospicjum. Ich codzienność to nie tylko zabiegi, badania, strach i ból. To także chwile, które stanowią esencję codzienności wszystkich, bez wyjątku. Dlatego przekazując 1,5% Fundacji Hospicjum Onkologiczne, pomagamy tak naprawdę tym, którzy umierają… żyć – mówi Mariusz Koryciński, współtwórca kampanii (Grey Group Poland).

W tegorocznej odsłonie spotu narratorką została znana z ról dubbingowych Aleksandra Kowalicka. Artystka po raz pierwszy wsparła akcję warszawskiego hospicjum, użyczając swojego głosu.

– W naszej kampanii zachęcamy do wspierania pacjentów hospicjum oraz podkreślamy, że umieranie jest naturalną częścią życia. Choć kojarzy się ono głównie ze smutkiem i strachem, nasze doświadczenie pokazuje nam, że w hospicjum jest miejsce na radość, uśmiech, celebrowanie danych nam chwil. W FHO wierzymy, że każda z tych chwil jest bezcenna, dlatego dbamy, by nasi pacjenci byli otoczeni ciepłem i zrozumieniem. Zapewniamy im życie w godności i bez bólu. Jednak każdego miesiąca potrzebujemy 100 tys. zł, aby utrzymać ten poziom opieki. Dlatego prosimy o wsparcie i przekazanie nam 1,5% podatku – mówi Dorota Jasińska, prezes Fundacji Hospicjum Onkologiczne.

Kampanię dla Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa (FHO) po raz czwarty przygotowała pro bono agencja Grey Group Poland

W zeszłych latach ukazały się trzy kampanie:

Z ramienia Grey Group Polska za kampanię odpowiadali: Emilia Ishizaka i Mariusz Koryciński (kreacja) oraz Anna Jóźwiak (CS). Za działania komunikacyjne kampanii, także na zasadach pro bono, odpowiada agencja Ogilvy PR Polska. Spot udźwiękowiła Efektura. Wsparcia w zakresie planowania mediów udzieliła agencja Mindshare Poland.

  • 1
Fundacja Hospicjum Onkologiczne z kampanią społeczną

Fundacja Hospicjum Onkologiczne z kampanią społeczną

8 kwietnia 2024