Facebook wprowadza nowe narzędzia do kontroli treści w Aktualnościach
  • 0
  • 7
1.04.2021

Facebook wprowadza nowe narzędzia do kontroli treści w Aktualnościach

Facebook uruchamia nowe narzędzie umożliwiające lepszą kontrolę materiałów udostępnianych w Aktualnościach. Od teraz możliwe będzie wskazanie osób mogących komentować posty publiczne, określając, czy będzie to każdy, kto widzi post, czy tylko oznaczone osoby i strony.

Dodając możliwość dostosowania grona komentujących, Facebook chce dać właścicielowi konta kontrolę nad rozmowami prowadzonymi pod jego postami publicznymi. Pozwala ograniczyć niepożądane interakcje. Także osoby publiczne, twórcy i marki mogą określić grono osób komentujących ich posty publiczne. Ma to zwiększyć ich poczucie bezpieczeństwa i poszerzyć im przestrzeń konstruktywnej dyskusji z własną społecznością.

Nowe narzędzie to kolejny krok Facebooka we wspieraniu użytkowników w skutecznej kontroli ich Aktualności i zarządzaniu nimi tak, aby odzwierciedlały jak najlepiej zainteresowania właściciela profilu.

Posty proponowane w Aktualnościach
Aby pomóc użytkownikom w odkrywaniu nowych i pasujących do ich zainteresowań materiałów, Facebook proponuje w Aktualnościach posty z takich stron i grup, których jeszcze nie obserwują. Posty proponowane są głównie na podstawie takich kryteriów, jak zaangażowanie na platformie, powiązane tematy i lokalizacja. Ponieważ są to konta spoza listy obserwowanych, Facebook musi przestrzegać szeregu zasad dotyczących materiałów polecanych użytkownikom.

Od teraz pod proponowanymi materiałami będzie widoczny przycisk „Dlaczego to widzę?”, gdzie użytkownik dowie się, dlaczego dana publikacja została mu zasugerowana.

Jak dobierane są posty proponowane w Aktualnościach?
O tym, jakie posty proponowane wyświetlają się w Aktualnościach, decyduje kilka czynników:

  • Aktywność na platformie. Dana publikacja może zostać zaproponowana, jeśli inne reagujące na nią osoby należą do tej samej grupy lub obserwują tę samą stronę albo skomentowały ten sam post.
  • Powiązane tematy. Jeśli użytkownik wykazuje na platformie zainteresowanie danym zagadnieniem, może znaleźć wśród proponowanych publikacji inne posty na ten temat.
  • Lokalizacja. Wśród proponowanych postów widnieją także te, które zostały opublikowane lub skomentowane przez użytkownika z okolicy.

Użytkownik może też sam określić, co ma być wyświetlane i udostępniane w Aktualnościach. Wystarczy w tym celu dostosować preferencje Aktualności oraz ustawienia prywatności w aplikacji.

  • 7
nowe narzędzia do kontroli treści w Aktualnościach

Nowe narzędzia do kontroli treści w Aktualnościach

1 kwietnia 2021

31 marca 2021