Facebook wprowadza nowe zasady mające zwiększać bezpieczeństwo w grupach
  • 0
  • 1
18.03.2021

Facebook wprowadza nowe zasady mające zwiększać bezpieczeństwo w grupach

Facebook opublikował aktualizację zasad i zabezpieczeń, aby odkrywanie grup i korzystanie z nich stało się bezpieczniejsze. Wprowadzane zmiany wpłyną na to, jakie grupy pojawiają się w spersonalizowanych rekomendacjach. Osłabią także widoczność grup, które łamią zasady obowiązujące na platformie.

Zapowiadane zmiany mają m.in. zwiększyć bezpieczeństwo spersonalizowanych rekomendacji grup. W tym celu Facebook rozszerza na cały świat wprowadzone wcześniej w Stanach Zjednoczonych ograniczenie, zgodnie z którym nowe grupy oraz te o tematyce obywatelskiej lub politycznej nie będą wyświetlane w spersonalizowanych rekomendacjach. Nadal jednak będzie możliwe wyszukiwanie takich grup i zapraszanie do nich swoich znajomych.

Jeśli natomiast dana grupa złamie zasady obowiązujące na platformie, to w spersonalizowanych rekomendacjach będzie wyświetlana niżej. Od teraz też osoby, które będą chciały dołączyć do grupy, będą informowane o tym, czy dana grupa złamała standardy społeczności. Chodzi o to, aby decyzję o dołączeniu do niej mogły podjąć świadomie. W celu zminimalizowania widoczności i dołączania nowych osób do takiej grupy ograniczone zostaną możliwości zapraszania nowych użytkowników. Dodatkowo treści z grup łamiących standardy społeczności będą pokazywały się niżej w Aktualnościach osób, które już do nich należą. Zmniejszy się zatem ich widoczność.

Ponadto administratorzy i moderatorzy grup będą tymczasowo zobowiązani do akceptowania wszystkich nowych postów. Dotyczy to tych grup, w których znacząca liczba członków złamała zasady polityki Facebooka lub była częścią grupy, która została usunięta za nieprzestrzeganie zasad. Oznacza to, że posty w grupie nie będą widoczne, dopóki administrator lub moderator ich nie zweryfikuje i zaakceptuje. Jeśli posty łamiące zasady będą nagminnie akceptowane i publikowane, cała grupa zostanie usunięta.

Osobom, które regularnie naruszały standardy społeczności, zostanie okresowo zablokowana możliwość publikowania lub komentowania treści we wszystkich grupach, do których należą. Nie będą one też miały możliwości zapraszania innych do jakiejkolwiek grupy lub stworzenia nowej. Podejmowane kroki mają zmniejszyć możliwości działania tych osób, które chcą używać platformy Facebooka do nieuczciwych celów.

Zmiany będą pojawiać się na platformie stopniowo w następnych miesiącach.

  • 1
Nowe zasady mające zwiększać bezpieczeństwo w grupach na Facebooku

Nowe zasady mające zwiększać bezpieczeństwo w grupach na Facebooku

18 marca 2021

  • 0
  • 2
  • 0
  • 0
  • 0
18.03.2021

Co lubią MiŚ-e? Czyli podstawy promocji firmy w internecie – praktyczne szkolenie z marketingu online dla przedsiębiorców za 20 zł

Z „dwóch tygodni” zrobił się już rok funkcjonowania w pandemicznej rzeczywistości, a końca ciągle nie widać. Najwyższa więc pora nauczyć się prowadzenia biznesu adekwatnie do nowej normalności, czyli przede wszystkim w internecie. Tak uznali organizatorzy szkolenia „Co lubią MiŚ-e? Czyli podstawy promocji firmy w internecie”. Eksperci z SMSAPI i sześciu firm partnerskich chcą pokazać małym i średnim przedsiębiorcom, jak zacząć sprzedawać w sieci. Cały dochód z biletów wartych 20 zł przeznaczają na wsparcie hospicjum w Gliwicach.

17 marca 2021