„Bezpieczny senior. Stop manipulacji, nie daj się oszukać” – piąta edycja kampanii
  • 1
  • 1
28.10.2022

„Bezpieczny senior. Stop manipulacji, nie daj się oszukać” – piąta edycja kampanii

„Głos Seniora” przestrzega seniorów przed manipulacją i demaskuje najnowsze techniki oszustw. W tym roku została zainaugurowana piąta edycja kampanii. Udział w niej bierze Honorowa Ambasadorka „Głosu Seniora” – DJ Wika, Wirginia Szmyt, najstarsza didżejka w Europie.

Jak wynika z oficjalnych danych, rocznie przestępcy stosujący różnego rodzaju oszustwa wyciągają z kont bankowych seniorów ponad 100 mln zł. Dlatego edukacja osób starszych w obszarze bezpieczeństwa jest tak potrzebna. Tylko w ciągu dwóch lat oszuści wymyślili ponad 50 różnych modyfikacji technik manipulacyjnych i oszustw. Na oszustwa najczęściej narażeni są seniorzy mieszkający samotnie, bez rodziny. Ma temu przeciwdziałać kampania „Bezpieczny senior. Stop manipulacji, nie daj się oszukać”.

Jej organizator, Stowarzyszenie Manko, od dziesięciu lat wydaje magazyn „Ogólnopolski Głos Seniora”. Jest także organizatorem Programu Ogólnopolska Karta Seniora – Gmina Przyjazna Seniorom czy Międzynarodowych Senioraliów w Krakowie.

„Głos Seniora” głosem DJ Wiki apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z potencjalnymi oszustami.

Kampania prowadzona jest we współpracy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Zaangażowane są w nią miasta partnerskie zrzeszone w Programie Gmina Przyjazna Seniorom, prawnicy czy Urząd Komunikacji Elektronicznej.

  • 1
Bezpieczny senior

Bezpieczny senior – kampania przeciwko oszustwom finansowym

28 października 2022

27 października 2022