Rośnie zainteresowanie piłkarskimi mistrzostwami świata – raport PSMM oraz Publicon Sport
  • 0
  • 1
28.10.2022

Rośnie zainteresowanie piłkarskimi mistrzostwami świata – raport PSMM oraz Publicon Sport

Dotychczas pojawiło się blisko 55 tys. publikacji o zbliżających się mistrzostwach świata w Katarze. Dodatkowo w mediach społecznościowych powstały 163 tys. wpisów na ten temat – wynika z raportu PSMM Monitoring & More oraz Publicon Sport.

Zainteresowanie piłkarskimi mistrzostwami świata w Katarze rośnie każdego dnia. PSMM Monitoring & More w swoim badaniu przeanalizował dane od 30 marca (data zakwalifikowania się reprezentacji Polski na turniej) do 25 października.

W tym czasie w polskich mediach tradycyjnych (prasa, telewizja, internet, radio) pojawiło się blisko 55 tys. publikacji dotyczących imprezy. Dane zebrano z ponad 1000 tytułów prasowych, 5 mln polskojęzycznych portali internetowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych. W mediach społecznościowych odnotowano ponad 163 tys. wpisów.

Zdecydowanie najwięcej publikacji pojawiło się tuż po zakwalifikowaniu się reprezentacji na turniej

Zainteresowanie mediów utrzymywało się na równym poziomie, by wzrosnąć od września. Pojawiające się treści w zdecydowanej większości skupiają się na rywalizacji sportowej. Tylko niespełna 2% całości dotyczy procesu organizacji, wykorzystywania pracowników podczas budowy obiektów oraz łamania praw człowieka.

W badaniu sprawdzono sentyment wpisów w mediach społecznościowych. Zdecydowanie dominuje ton neutralny. Komentarzy pozytywnych pojawiło się zdecydowanie więcej niż negatywnych, które stanowiły zaledwie 6%.

Zebrane dane pokazują niezwykłą wartość piłki nożnej. Sport to coś więcej niż tylko rywalizacja. Coraz ważniejszy jest czynnik ekonomiczny. Choć dominują publikacje o charakterze neutralnym i pozytywnym, to kibice przywiązują szczególną wagę do doniesień z Kataru o przypadkach łamania praw człowieka. Dlatego ważne jest budowanie standardów, o co muszą dbać firmy angażujące się w sponsoring sportu. Osiągniemy to m.in. poprzez monitorowanie publikacji oraz mierzenie efektów podejmowanych działań – ocenia Szymon Sikorski, prezes Publicon Sport.

Piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada. Finał odbędzie się 18 grudnia. W turnieju wystąpią 32 drużyny narodowe. Będą rywalizować na 8 stadionach w 5 miastach w łącznie 64 spotkaniach.

  • 1
Rośnie zainteresowanie piłkarskimi mistrzostwami świata – raport PSMM Monitoring & More oraz Publicon Sport

Rośnie zainteresowanie piłkarskimi mistrzostwami świata – raport PSMM Monitoring & More oraz Publicon Sport

 

27 października 2022