Zrób coś pięknego – Avon zachęca do wspierania działań CSR
  • 1
  • 2
19.08.2022

Zrób coś pięknego – Avon zachęca do wspierania działań CSR

W nowej kampanii Avon prezentuje się jako marka od lat odpowiedzialna społecznie. Zaprasza też do wspólnego tworzenia lepszego, piękniejszego i bezpieczniejszego świata.

„Wybierając kosmetyki Avon, mówisz tak dla zdrowia kobiet, tak dla bezpieczeństwa kobiet, tak dla dobrostanu zwierząt”. Tak brzmią hasła nowej kampanii wizerunkowej „Coś Pięknego”. Firma Avon zachęca do wspierania swoich działań w obszarze społecznej odpowiedzialności.

Avon od lat wspiera zdrowie Polek, rozwijając świadomość profilaktyki raka piersi. Marka dofinansowała ponad 58 tys. badań USG piersi. Przeznaczyła na ten cel przeszło 500 tys. zł.

Działa na rzecz bezpieczeństwa kobiet w ramach kampanii Avon Kontra Przemoc. Do tej pory przekazała na jej cel 3,5 mln zł. Z Avon Alert, pierwszej w Polsce aplikacji przeciwprzemocowej, stworzonej przez markę wspólnie z fundacją Feminoteka, skorzystało blisko 50 tys. osób.

Wprowadza także innowacyjne i proekologiczne rozwiązania w łańcuchu dostaw i wspiera dobrostan zwierząt. W 2021 r. firma:

  • zmniejszyła emisję CO2 o 200 ton;
  • poddała recyklingowi 98,5% odpadów;
  • oszczędziła 5000 m3 wody.

W ramach kampanii marka oferuje specjalny zestaw „Coś Pięknego” – szminkę True Color razem z bransoletką z Różową Wstążką. Cały dochód ze sprzedaży bransoletki wesprze konto kampanii Avon Kontra Rak Piersi.

Kampania „Coś Pięknego” jest aktywna na stronie Avon i w Klubie Avon. W mediach wystartowała 8 sierpnia i potrwa do 25 września. Za jej koncepcję kreatywną odpowiada zespół Avon Polska. Zakupem mediów zajął się Starcom. Działania PR prowadzi Garden of Words.

  • 2
Avon zachęca – zrób coś pięknego

Avon zachęca – zrób coś pięknego

Avon zachęca – zrób coś pięknego

19 sierpnia 2022

18 sierpnia 2022