Tesla z kuloodpornymi szybami jednak nie była kuloodporna. Wpadka Elona Muska
  • 0
  • 2
22.11.2019

Tesla z kuloodpornymi szybami jednak nie była kuloodporna. Wpadka Elona Muska

Elon Musk zaprezentował nowy model elektrycznej Tesli – Cybertruck. Okna pojazdu miały być kuloodporne. Podczas prezentacji jednak szyby stłukły się, gdy rzucono w nie metalową kulą.

Nowość, którą zaprezentowała Tesla, to pickup stylizowany na samochód Jamesa Bonda z filmu „Szpieg, który mnie kochał”. Co prawda w przeciwieństwie do pojazdu brytyjskiego agenta nie potrafi poruszać się po wodzie, jednak ma być pierwszym elektrycznym terenowym samochodem dostępnym w USA.

Pojazd wart jest w najtańszej wersji prawie 40 tys. dol. Ma mieć użyteczność ciężarówki i osiągi sportowego samochodu. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, a jego okna, jak zapewniał Musk, są kuloodporne.

Podczas oficjalnej prezentacji szyby nie wytrzymały jednak rzutu metalową kulą z bliskiej odległości. Oba okna zbiły się. Niezrażony tym Elon Musk stwierdził, że najwyraźniej rzut był zbyt mocny.

Źródło: www.telegraph.co.uk

  • 2
Tesla Cybertruck

Tesla zaprezentowała pickup Cybertruck ze zbyt kruchymi szybami

Tesla Cybertruck

Ewa

2 miesiące temu

Rzut był zbyt mocny, no tak, przecież strzał z broni nie będzie miał takiej siły :D

A.

2 miesiące temu

Proponuję zapoznać się z działaniem szyb kuloodpornych, bo nawet takie się "kruszą" przez gwałtowne zaabsorbowanie energii i jej rozprzestrzenienie na większej powierzchni ;)

22 listopada 2019