Rusza Społeczna Pomoc Komunikacyjna
  • 0
  • 1
13.03.2019

Rusza Społeczna Pomoc Komunikacyjna

Startuje Społeczna Pomoc Komunikacyjna – projekt wolontariackiego wsparcia organizacji społecznych. Fundacja Głośniej, inicjator akcji, zaprasza profesjonalistów komunikacji do kreatywnego udziału w ulepszaniu świata.

Społeczna Pomoc Komunikacyjna chce przede wszystkim organizować cykliczne burze mózgów na rzecz organizacji pozarządowych. Udział będą w nich brać wolontariusze – specjaliści komunikacji. Podczas spotkań będą oni wykorzystywać swoje doświadczenie, wiedzę i umiejętności kreatywne, pracując nad wyzwaniami komunikacyjnymi zgłaszanymi przez organizacje społeczne.

Dla przedstawicieli organizacji ma to być szansa na spojrzenie na swoje działania z szerszej perspektywy oraz pozyskanie wiedzy i nowych pomysłów na komunikację. Dla specjalistów związanych na co dzień z biznesem – okazja do oderwania się od rutyny oraz przysłużenia się szczytnym celom.

Organizacjom społecznym taka pomoc bardzo się przyda. Chociaż robią wiele ważnych i ciekawych rzeczy, ich głos nie zawsze jest słyszany na równi z głosem biznesu czy polityków. Zwykle nie mają takiej siły przebicia lub środków finansowych. Ale liczymy, że nasza inicjatywa będzie równie interesująca dla drugiej strony – mówi Andrzej Jędrzejczak, założyciel Fundacji Głośniej, związany z branżą komunikacyjną od ponad dwunastu lat.

Zakres zaangażowania wolontariuszy w projekt zależeć będzie od ich chęci i możliwości. Aby dołączyć do Społecznej Pomocy Komunikacyjnej, należy wypełnić kwestionariusz znajdujący się na stronie Fundacji Głośniej.

  • 1

 

13 marca 2019