Polskie Stowarzyszenie Rowerowe i Łukasz Simlat zachęcają Polaków do przesiadania się na dwa kółka. Rusza kampania „Rowerowa rewolucja”
  • 2
  • 1
29.07.2020

Polskie Stowarzyszenie Rowerowe i Łukasz Simlat zachęcają Polaków do przesiadania się na dwa kółka. Rusza kampania „Rowerowa rewolucja”

Rozpoczęła się „Rowerowa rewolucja” – kampania Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Ma na celu promocję napędzanego siłą mięśni jednośladu jako zdrowego, ekologicznego, szybkiego i bezpiecznego sposobu na przemieszczanie się oraz doskonałą formę spędzania wolnego czasu. W działania zaangażował się aktor Łukasz Simlat.

Celem inicjatywy jest jeszcze większa popularyzacja jazdy na rowerze. Odpowiednimi działaniami PSR chce zachęcać Polaków do korzystania z tego środka transportu. W ciągu najbliższych trzech miesięcy w ramach kampanii na Facebooku i YouTube pojawi się seria trzech ponad dwudziestosekundowych spotów zachęcających do przesiadania się na rower. W klipach występuje Łukasz Simlat, polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny.

Rowerowa Rewolucja

Rusza "Rewolucja Rowerowa"! W ciągu najbliższych miesięcy chcemy przekonać Was, abyście przesiedli się na rowery. A to dlatego, że to bezpieczny, zdrowy i ekologiczny środek transportu. Wejdź na stronę: https://rowerowarewolucja.psronline.pl/ i dowiedz się więcej!

Opublikowany przez Polskie Stowarzyszenie Rowerowe – organizacja branży i przemysłu rowerowego Czwartek, 23 lipca 2020

Oprócz filmów w Internecie będą publikowane kreacje graficzne bezpośrednio nawiązujące do spotów. Głównymi kanałami promocji będą Google Ads i Facebook Ads. Ponadto w mediach pojawią się informacje opisujące realizowane przez stowarzyszenie inicjatywy. Akcja obejmie również wzmożone działania w mediach społecznościowych. Na potrzeby kampanii agencja badawcza Difference przeprowadziła badanie. Jego wyniki zostaną udostępnione w formie raportu opisującego przyzwyczajenia Polaków związane z podróżowaniem na rowerze.

Przemieszczając się samochodem, coraz więcej czasu spędzamy, stojąc w korkach. W godzinach szczytu w dużym mieście przejechanie 15 km autem może zająć nawet półtorej godziny. Problem ten nie dotyczy rowerów. Przy dobrej infrastrukturze tę samą odległość rowerzysta, jadąc równomiernym, spokojnym tempem, jest w stanie przemierzyć w 45 minut. Cieszy nas, że w tym roku Polacy wybierają rowery, co potwierdzają najnowsze badania – mówi Krzysztof Dylewski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego.

  • 1
Łukasz Simlat

Łukasz Simlat w kampanii Polskie Stowarzyszenie Rowerowe zachęca do jazdy rowerem

29 lipca 2020