Mobbing w firmie Papaya Films? Anonimowe oskarżenia internautów
  • 0
  • 9
21.10.2021

Mobbing w firmie Papaya Films? Anonimowe oskarżenia internautów

Aktywista Jan Śpiewak na swoim instagramowym koncie zainicjował dyskusję wokół kampanii McDonald’s z udziałem Maty. Jednym z jej twórców jest Papaya Films. Po wpisie pojawiły się anonimowe oskarżenia względem tego studia filmowego. Internauci zarzucają firmie mobbing, poniżanie oraz niewypłacanie pieniędzy za nadgodziny.

Kampania McDonald’s z udziałem Michała Matczaka, czyli Maty – syna profesora prawa, Marcina Matczaka – ruszyła oficjalnie 18 października. Wkrótce potem Jan Śpiewak, współtwórca Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, zamieścił na Instagramie wpis, w którym skrytykował współpracę młodego rapera z, jak to określił, „korporacją śmierci”. We wpisie oznaczył też twórców kampanii, czyli agencję DDB Warszawa i studio Papaya Films. Tej drugiej firmie aktywista zarzucił, że promuje przemysłowy chów zwierząt, choć mieni się publicznie ekologiczną.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jan Śpiewak (@janekspiewak)

Jak przekonuje Jan Śpiewak, po tym wpisie odezwało się do niego wiele osób, które oskarżyły Papaya Films o mobbing, przemocowe zachowania, zastraszanie pracowników, niewypłacanie pieniędzy za przepracowane nadgodziny i łamanie prawa pracy. Anonimowi internauci sugerują, że wielokrotnie zdarzało im się pracować po kilkanaście godzin dziennie, zajmować się projektami nocą i otrzymywać telefony z poleceniem uzupełnienia dokumentów w wolnym czasie, niekiedy też późno wieczorem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jan Śpiewak (@janekspiewak)

Papaya Films jest jedną z największych firm produkcyjnych w Polsce. Ma na koncie tysiące kampanii reklamowych. Współtworzyła m.in. głośną i wielokrotnie nagradzaną w kraju i poza jego granicami kampanię „Ostatni Twój Weekend”. Ta zdobyła m.in. Glass: the Lions for Change oraz Titanium Lion festiwalu Cannes Lions.

Firma na razie nie wydała oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Na jej facebookowym profilu pojawiło się jednak sporo nieprzychylnych komentarzy.

  • 9
mobbing w firmie Papaya Films

Anonimowe oskarżenia o mobbing w firmie Papaya Films

rafal

1 miesiąc temu

Byłbym ostrożny wobec wszystkiego co wychodzi od Śpiewaka. Nie bronię tutaj firmy w żadnej sposób. Po prostu Śpiewak nie słynie z wysokiej jakości "treści".

21 października 2021

20 października 2021