Cezary Pazura w rządowej kampanii zachęca do szczepienia przeciw Covid-19
  • 2
  • 1
11.01.2021

Cezary Pazura w rządowej kampanii zachęca do szczepienia przeciw Covid-19

Ambasadorem rządowej akcji „Szczepimy się” został Cezary Pazura. Aktor zachęca do szczepienia się przeciwko Covid-19.

Jak argumentują inicjatorzy kampanii, szczepionka to szansa na powrót do normalności. Przekonują, że Narodowy Program Szczepień jest największą operacją logistyczną związaną ze zdrowiem Polaków. To również szereg działań informacyjnych oraz edukacyjnych, które mają na celu zachęcenie do skorzystania ze szczepionki.

Oprócz spotu z Cezarym Pazurą, który pojawił się w telewizji z początkiem stycznia, powstał też film z udziałem aktorów Mateusza i Stanisława Banasiuków – syna i ojca. W ślad za spotem wideo wystartował spot radiowy. Od 29 grudnia można usłyszeć reklamy czytane przez profesjonalnych lektorów, które były inspirowane kampanią telewizyjną.

Ponadto na ulicach miast całego kraju eksponowane są billboardy. Akcja „Szczepimy się” obecna jest również w mediach społecznościowych. Dołączyli do niej polscy sportowcy.

Kancelaria premiera uruchomiła też stronę internetową www.gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest także bezpłatna całodobowa infolinia pod numerem 989.

Cezary Pazura mówił też o zaletach szczepionki przeciw Covid-19 oraz o kampanii informacyjnej podczas programu „Pytanie na śniadanie”. Jako argument za skorzystaniem ze szczepionki przytoczył przykład wirusa polio, który został skutecznie zwalczony w Polsce dzięki szczepionce.

  • 1
Szczepienia przeciw Covid-19 promowane w rządowej kampanii z Cezarym Pazurą

Szczepienia przeciw Covid-19 promowane w rządowej kampanii z Cezarym Pazurą

11 stycznia 2021

  • 0
  • 4
  • 0
  • 0
  • 0
11.01.2021

Polacy najczęściej spośród Europejczyków twierdzą, że radykalnie zmienili styl życia, aby przeciwdziałać zmianie klimatu. Badanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Tematem drugiej ankiety EBI dotyczącej klimatu za lata 2020–2021 jest analiza postaw i poglądów obywateli w kwestii zmiany klimatu w szybko zmieniającym się świecie. Jak obywatele zamierzają przeciwdziałać zmianie klimatu w 2021 r.? Z czego gotowi są zrezygnować, aby przezwyciężyć kryzys klimatyczny? Jaki jest wpływ pandemii Covid-19 na ich zwyczaje związane z podróżowaniem i zamiary w zakresie przeciwdziałania zmianie klimatu? To właśnie starano się ustalić w badaniu.