Ze słoikiem po żel pod prysznic – Carrefour uruchamia stację do uzupełniania kosmetyków
  • 0
  • 2
9.09.2020

Ze słoikiem po żel pod prysznic – Carrefour uruchamia stację do uzupełniania kosmetyków

Realizując strategię redukcji plastiku w ramach polityki opakowaniowej oraz działań transformacji żywieniowej, Carrefour Polska uruchomił testowo pierwszą stację refillingową. Klienci sklepu zlokalizowanego na warszawskim Bemowie będą mieć możliwość napełnienia kosmetykami butelek wielokrotnego użytku. Ma to zredukować ilość wykorzystywanych do tej pory jednorazowych opakowań. Projekt powstał we współpracy z marką kosmetyczną Yope oraz start-upem Swapp.

Carrefour uruchamia stację do uzupełniania kosmetyków. Klienci zyskają możliwość zakupu kosmetyków Yope 15% taniej. Wynika to z faktu, że płacą wyłącznie za produkt, nie za opakowanie. Dostawcą nowego rozwiązania jest start-up Swapp.

W 2018 r. Grupa Carrefour zobowiązała się w ramach polityki opakowań do ograniczenia ilości wytwarzanych odpadów opakowaniowych. Główne cele wyznaczone w tym obszarze to:

  • wprowadzenie do 2025 r. 100% opakowań własnej marki nadających się do recyklingu lub kompostowania,
  • zmniejszenie masy opakowań własnej marki do 2022 r. o 5% w porównaniu z 2017 r.

Jednym z takich projektów jest stacja do refillingu opakowań Swapp, gdzie można uzupełnić kosmetyki polskiej marki Yope do butelek wielokrotnego użytku. Odpowiada on na problemy środowiskowe związane z nadprodukcją opakowań i powstających z nich odpadów opakowaniowych – mówi Barbara Kowalska, dyrektor działu jakości i zrównoważonego rozwoju sieci Carrefour.

Stacja znajduje się w sklepie Carrefour Bio przy ul. Pełczyńskiego w Warszawie.

  • 2
Carrefour uruchamia stację do uzupełniania kosmetyków

Carrefour uruchamia stację do uzupełniania kosmetyków

9 września 2020