W Warszawie stanęły recyklomaty ufundowane przez Coca-Colę
  • 0
  • 2
12.07.2019

W Warszawie stanęły recyklomaty ufundowane przez Coca-Colę

Na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej w Warszawie stanęły pierwsze recyklomaty do selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych. To element współpracy Coca-Coli z Warszawą i Fundacją Nasza Ziemia.

Dwa recyklomaty na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej to pierwsze z dziesięciu maszyn, które Coca-Cola we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia przekazała miastu. Do maszyn można wrzucać butelki plastikowe PET, butelki szklane oraz aluminiowe puszki.

Zebrane szkło, plastik i aluminium trafią do powtórnego wykorzystania. Zwracający je otrzymają natomiast ekopunkty, które będą mogli wymienić na zniżki u partnerów akcji: w sieci kawiarni Costa Coffee, Multikinie, Teatrze Dramatycznym i Teatrze Capitol.

Co zrobić, aby wymienić odpady na punkty? Należy:

  • zainstalować i uruchomić aplikację ETS Portfel w telefonie – aplikacja służąca do zbierania ekopunktów jest dostępna w systemie Android i iOS,
  • zeskanować indywidualny kod w recyklomacie,
  • wrzucać pojedynczo surowce i zbierać ekopunkty.

Po uzbieraniu ich odpowiedniej liczby można wymienić je na wybraną zniżkę. System jest ekologiczny – maszyny nie wymagają drukowania paragonów i posiadania kart.

Recyklomaty pojawiły się w ramach kampanii Coca-Coli „Wciąż się zmieniamy”. To polska odsłona ogólnoeuropejskiej akcji. Coca-Cola prezentuje w niej swoje rozwiązania m.in. w zakresie wyzwań środowiskowych w obszarze ograniczania odpadów plastikowych oraz ochrony zasobów wodnych.

Maszyny stworzyła firma EcoTech System. Następne trzy urządzenia w Warszawie zostaną postawione w okolicy Urzędu Dzielnicy Bielany i Urzędu Dzielnicy Białołęka oraz Podzamcza. Pozostałe lokalizacje miasto potwierdzi w późniejszym terminie.

  • 2

Andersen

4 dni temu

Czy jest coś gorszego niż chciwa korporacja, zbierająca dane osobowe pod płaszczykiem troski o środowisko?
Jest.
Trzy korporacje robiące to razem.

12 lipca 2019