Tinder pozwał Google
  • 0
  • 1
10.05.2022

Tinder pozwał Google

Match Group, czyli twórca aplikacji randkowej Tinder, pozwał Google Alphabet. Nazwał ten krok „ostatecznością”, aby zapobiec usunięciu swoich aplikacji ze sklepu Play, po tym jak odmówił odstąpienia 30% zysków ze sprzedaży.

Pozew jest wynikiem toczących się spraw wniesionych przez producenta gry „Fortnite”, Epic Games i amerykańskich prokuratorów generalnych. Dotyczą one rzekomo antykonkurencyjnych zachowań Google w związku ze sklepem Play.

Google twierdzi, że Match próbował uniknąć płacenia za znaczną wartość, jaką otrzymał dzięki platformom mobilnym, na których zbudował swój biznes.

Jak każda firma, pobieramy opłaty za nasze usługi. I jak każda odpowiedzialna platforma chronimy użytkowników przed oszustwami – stwierdził Google w cytowanym przez Reutersa oświadczeniu.

Match w pozwie, który został złożony w sądzie federalnym w Kalifornii, oskarża Google o naruszenie federalnych i stanowych przepisów antymonopolowych. Chce zakazać takiego zachowania.

Niektóre aplikacje firmy Match były wyłączone z zasad Google przez ostatnią dekadę

Teraz Google ma twierdzić, że od 1 czerwca zablokuje pobieranie tych aplikacji. Chyba że będą one oferować wyłącznie jego system płatności i dzielić się przychodami.

Ten pozew jest środkiem ostatecznym. Próbowaliśmy w dobrej wierze rozwiązać te problemy z Google, ale ich upór i groźby nie pozostawiły nam wyboru – powiedział dyrektor generalny Match, Shar Dubey. Jak twierdzi, stawką są setki milionów dolarów, które musiałyby zostać wypłacone Google.

Większość użytkowników najpopularniejszej aplikacji firmy Match, Tindera, preferuje jej własny system płatności. Pozwala on na korzystanie z rat czy przelewów bankowych i innych funkcji, których nie zapewnia Google. Tymczasem, jak czytamy w pozwie, firma z Mountain View chce, aby Match korzystał wyłącznie z jej usług przetwarzania płatności. Wtedy mogłaby pobierać część zysków od każdej transakcji.

Źródło: www.reuters.com

  • 1
Tinder pozwał Google

Tinder pozwał Google

10 maja 2022

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
10.05.2022

Polacy kochają telewizję – pokazuje badanie PanelWizard Direct

Telewizja jest dla Polaków źródłem informacji i rozrywki, ale też czują się dzięki niej mniej samotni. Pandemia tylko nieznacznie zmieniła przyzwyczajenia dotyczące oglądania telewizji. Przy zakupie nowego telewizora kierujemy się przede wszystkim jego ceną, jakością obrazu i dźwięku oraz wielkością ekranu – wynika z badania przeprowadzonego dla TP Vision, właściciela marki Philips TV & Sound, przez PanelWizard Direct.