YouTube Ads Leaderboard I kw. 2022. Wielki powrót Lubelli i serowe burgery na YouTube
  • 3
  • 1
10.05.2022

YouTube Ads Leaderboard I kw. 2022. Wielki powrót Lubelli i serowe burgery na YouTube

W zestawieniach YouTube Ads Leaderboard od miesięcy królują kury Lubelli. W ostatnim kwartale do rywalizacji przystąpiła również Biedronka ze swoją loterią wartą pół miliona złotych. Kto jeszcze znalazł się w czołówce najpopularniejszych reklam w serwisie w pierwszym kwartale 2022 r.? McDonald’s z serowym burgerem Maestro, Pracuj.pl oraz kampania Play.

Kurki nioski na stałe zagościły na polskim YouTube. Chociaż widzieliśmy je już w zestawieniu wakacyjnym (a nawet wcześniej), wciąż równie mocno przyciągają uwagę. Co ostatecznie przekonuje do tej reklamy Polaków? Cover piosenki z lat 90. czy sentyment do polskiej wsi? To nadal pozostaje zagadką. Reklama „Lubella Koko Jambo” została przygotowana we współpracy agencji mediowej Starcom i agencji kreatywnej Feeders.

Na drugim miejscu uplasowała się wielka loteria Biedronki „Wygraj pół miliona”

Co przedstawia reklama? Rodzinny klimat, przeprowadzkę i nowe mieszkanie, które dzięki karcie Moja Biedronka zamiast pół miliona może kosztować… 99 zł. Media zostały kupione przez Wavemaker Polska, a stroną kreatywną projektu zajęła się agencja Duda Polska.

Trzecie miejsce na podium zajmuje Play z reklamą „Nawet 200 GB za darmo w Play na Kartę! Kup starter i odbierz prezent”. Czym zaskoczył tym razem stały bywalec zestawienia? Brakiem nudy. Zadbał o to Vito Bambino z pomocą agencji kreatywnej Grandes Kochonos i agencji mediowej MediaCom.

Trudno powiedzieć, czym nowa reklama „McDonald’s Maestro. Powiedz: cheeeddar!” przyciąga uwagę najbardziej: serowym burgerem tego kwartału, grą aktorską Borysa Szyca czy kreacją Michała Żebrowskiego. Cokolwiek to jest, najnowsza reklama DDB i OMD wskoczyła w rankingu popularności na czwartą pozycję.

W najnowszym zestawieniu YouTube Ads Leaderboard nie zabrakło animacji ze zwierzętami w roli głównej. Tym razem na ekranie oglądamy ośmiornicę Oktawię Mackę, która, jak widać – ma rękę do wszystkiego. Reklama nie pozostawia wątpliwości, w środowisku Pracuj.pl nikt nie jest mięczakiem i każdy może znaleźć zajęcie dla siebie.

O badaniu
YouTube Ads Leaderboard to kwartalne zestawienie spotów najchętniej oglądanych przez polskich internautów. Ranking pięciu filmów jest ustalany na podstawie algorytmu, który uwzględnia parametry zaangażowania widowni (czas oglądania, liczbę polubień i udostępnień filmu), liczbę obejrzeń oraz to, jaka część filmu została obejrzana. Zestawienie przygotowywane jest przez polski zespół YouTube. Dotyczy tylko klipów, które były elementami kampanii reklamowych w serwisie.

  • 1
Lubella – lider zestawienia YouTube Ads Leaderboard I kw. 2022

Lubella – lider zestawienia YouTube Ads Leaderboard I kw. 2022

9 maja 2022

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
9.05.2022

Zaangażowanie celebrytów i twórców internetowych w dyskusje na tematy ważne społecznie – badanie Influence Power Index MediaComu

W najnowszej edycji corocznego autorskiego badania Influence Power Index agencja MediaCom zapytała Polaków o ocenę celebrytów i popularnych twórców internetowych pod kątem poziomu zaangażowania w tematy istotne społecznie. Respondenci, oceniając gwiazdy, mieli też za zadanie wskazać te osobistości medialne, dla których ważne są prawa człowieka oraz kwestie ekologii i klimatu.