„Od strony ulicy” – poradnik dla przedsiębiorców podpowiadający, jak stworzyć szyld
  • 0
  • 4
10.04.2019

„Od strony ulicy” – poradnik dla przedsiębiorców podpowiadający, jak stworzyć szyld

Nakładem miasta Gdyni, we współpracy ze stowarzyszeniem Traffic Design, został wydany poradnik dla przedsiębiorców i zarządców nieruchomości. Nosi on tytuł „Od strony ulicy” i jest podpowiedzią, jak powinien wyglądać szyld w modernistycznym śródmieściu tego miasta.

Poradnik został wydany w nakładzie 1200 egzemplarzy. Jest bezpłatny. Plastyk miasta Gdyni zapowiada prezentację publikacji podczas cyklu warsztatów promujących dobre rozwiązania szyldziarskie.

Przestrzeń miejska ulega ciągłym zmianom i często powoduje to chaos informacyjny oraz jej przeładowanie. Przyczynia się do tego również źle zaprojektowany szyld. Przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność wychodzą z identyfikacją w przestrzeń miejską. Biuro plastyka miasta jest często zaangażowane w długi i czasochłonny proces przeprowadzania przedsiębiorcy lub projektanta od pomysłu na szyld do właściwego rozwiązania.

Uznałem, że opracowanie poradnika szyldziarskiego z pewnością usprawni naszą pracę, ale przede wszystkim pomoże przedsiębiorcom podjąć decyzję w sprawie dobrego projektu szyldu. Na końcu jest dobro najważniejsze: estetyka przestrzeni miejskiej – mówi Jacek Piątek, plastyk miasta.

Poradnik został opracowany z myślą o śródmieściu Gdyni. Będzie też jednak użyteczny przy projektowaniu i produkcji szyldów w pozostałych dzielnicach. Opracowane w nim zasady są ponadczasowe i uniwersalne.

Od czego zacząć? Jak sprawnie przeprowadzić projektowanie dobrego szyldu, uwzględniając przepisy lokalnego prawa? Takie praktyczne zalecenia i podpowiedzi można znaleźć w poradniku – oprócz konkretnych rozwiązań zaproponowanych dla różnych typów śródmiejskich budynków.

Podręcznik został opracowany w sposób, który odzwierciedla proces: koncepcję, projektowanie i produkcję szyldu. Wiedza ta uzupełniona została o aspekty związane z liternictwem, kolorystyką, ekspozycją towaru na witrynach. Zagadnienia z wąskiej dziedziny starano się przekazać w jak najbardziej przystępny sposób, ograniczając użycie specjalistycznych pojęć i ilustrując jak najwięcej przykładów.

Poradnik można pobrać ze strony www.gdynia.pl.

  • 4
 

10 kwietnia 2019

  • 2
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
10.04.2019

Obrazek ze św. Florianem i trzy religie, które łączą siły, by ratować ludzkie życie. Kampania Krajowej Izby Kominiarzy

Krajowa Izba Kominiarzy i przedstawiciele trzech religii: prawosławnej, katolickiej i muzułmańskiej biorą udział w kampanii edukacyjnej mającej zmienić zachowania ludzi, tak by uchronić ich przed zatruciem tlenkiem węgla. Obrazek z wizerunkiem św. Floriana, będący jednocześnie instrukcją, jak uchronić się przed zatruciem czadem, był rozdawany przez duchownych w trakcie kolędy.