Personalia

PSPR wybrało nowe władze

Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Public Relations na walnym zebraniu członków 8 lutego wybrali nowy zarząd i radę nadzorczą. Na czele PSPR stanęła Luiza Jurgiel-Żyła, wiceprezesami zostali Emilia Zakrzewska i Bartosz Milczarczyk. W zarządzie znaleźli się także Agnieszka Bednarczyk i Cyprian Maciejewski.

Luiza Jurgiel-Żyła to PR manager w Cresa Polska, międzynarodowej firmie doradczej w branży nieruchomości komercyjnych. Wcześniej przez 7 lat pracowała w agencji First Public Relations, ostatnio na stanowisku account director. W PSPR jest od 2009 r., kiedy zaczęła wspierać ogólnopolski cykl PR Regionów, zainicjowany przez Szymona Sikorskiego.

Na wiceprezesa zarządu ponownie wybrano Emilię Zakrzewską, ekspertkę ds. public relations i business development. Od ponad dwunastu lat doradza polskim i zagranicznym spółkom z branży usług profesjonalnych i finansowych. Doświadczenie zdobywała, pracując dla największych polskich i zagranicznych kancelarii prawnych i instytucji finansowych. Jest wykładowczynią na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka studiów MBA i doktorantka na Uniwersytecie Warszawskim.

Na pierwszym zebraniu zarząd zdecydował, że drugim wiceprezesem zostanie Bartosz Milczarczyk, PR-owiec, który od kilkunastu lat pracuje na rzecz mieszkańców Warszawy. Zaczynał w dziale marketingu Wodociągów Warszawskich, gdzie po krótkim czasie został rzecznikiem. Potem przez ponad 7 lat był rzecznikiem prasowym Urzędu m.st. Warszawy. Obecnie jest wicedyrektorem Stołecznego Biura Turystyki i kieruje kluczowymi obszarami promocji Warszawy na arenie międzynarodowej. Z wykształcenia politolog o specjalności PR. Ukończył również podyplomowe studia MBA.

W zarządzie zasiądą także Agnieszka Bednarczyk i Cyprian Maciejewski. Agnieszka Bednarczyk prowadzi agencję public relations Strategia FM. PR-em zajmuje się od dwudziestu czterech lat, w szczególności komunikacją z mediami, CSR, organizacją wydarzeń promocyjno-biznesowych, komunikacją inwestycyjną oraz kryzysową. Obsługuje międzynarodowe i polskie sieci handlowe, korporacje, samorządy, instytucje i firmy lokalne.

Była producentem koncertów i imprez masowych Radia RMF FM. Zajmowała się komunikacją społeczną Urzędu Miasta Częstochowy. Wykładowca, ekspert, trener biznesu. Realizacje komercyjnych projektów łączy z działalnością społeczną. W 2008 r. była nominowana do PRotonów. W PSPR działa od 2010 r., w tym w latach 2016–2018 zasiadała w zarządzie śląskiego oddziału stowarzyszenia.

Cyprian Maciejewski pracuje w gdańskim magistracie, pierwotnie w Biurze Prasowym Kancelarii Prezydenta, obecnie w Wydziale Gospodarki Komunalnej. Od wielu lat działa w PSPR i PTKS. To doświadczony praktyk specjalizujący się w komunikowaniu i budowaniu relacji dla podmiotów z sektorów przemysłowego i komunalnego: energetyka, gospodarka odpadami, infrastruktura, budownictwo.

Wcześniej był rzecznikiem prasowym zakładu zagospodarowania odpadów ZU. Przez 6 lat pracował jako PR manager w trójmiejskiej agencji Ambermedia. Udziela się także jako prelegent, moderator debat i konsultacji społecznych, copywriter, szkoleniowiec.

Skład Rady Nadzorczej PSPR pozostał praktycznie bez zmian. Tworzą go:

  • Jan Matysik (prezes zarządu agencji Cumulus PR),
  • Mateusz Witczyński (communication manager w polskim oddziale Astaldi),
  • Andrzej Pawelczak (rzecznik prasowy i dyrektor ds. PR firmy Animex),
  • Marcin Jańczuk (dyrektor ds. PR i marketingu w spółce Metrohouse Franchise),
  • Michał Sobiło (doradca ds. PR).
  • 6

Luiza Jurgiel-Żyła

Emilia Zakrzewska

Bartosz Milczarczyk

Agnieszka Bednarczyk

Cyprian MaciejewskiReklama