Ruszył polski Amazon
  • 0
  • 2
2.03.2021

Ruszył polski Amazon

2 marca pojawiła się polska wersja serwisu Amazon. Oferuje produkty z ponad 30 kategorii takich jak książki, elektronika użytkowa, sport i rekreacja, narzędzia i artykuły gospodarstwa domowego, zabawki i produkty dla dzieci. Towary pochodzą od tysięcy europejskich i polskich przedsiębiorstw.

Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem Amazon.pl i możliwością zaoferowania polskim klientom wyboru spośród ponad 100 mln towarów, w tym dziesiątek tysięcy produktów polskich firm. Dzisiaj ruszamy ze sprzedażą na Amazon.pl. Będziemy nadal ciężko pracować, aby zdobyć zaufanie polskich klientów poprzez zwiększanie wyboru produktów, zapewnienie niskich cen oraz dostarczanie pozytywnych i godnych zaufania doświadczeń zakupowych – powiedział Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE w firmie Amazon.

Polscy klienci mogą robić zakupy z obsługą klienta w języku polskim za pośrednictwem aplikacji Amazon Shopping oraz poprzez przeglądarki internetowe. Mogą również przeglądać ofertę, czytać opinie klientów, wyświetlać spersonalizowane rekomendacje, tworzyć listy życzeń i śledzić zamówienia. Do wyboru mają płatności za pomocą kart Visa, Mastercard oraz za pośrednictwem usług Przelewy24 i Blik. Mogą też liczyć na darmową dostawę zamówień powyżej 100 zł sprzedawanych i wysyłanych przez Amazon.

Klienci mogą znaleźć produkty oferowane przez polskie marki, takie jak Zelmer, Gerlach, Trefl, Bambino, Krosno, a także międzynarodowe, m.in. Asus, Mattel, Hasbro, Lego i Bosch. Od 2 marca na stronie Amazon.pl będą również dostępne międzynarodowe wersje urządzeń Echo i Echo Dot. To głośniki połączone z chmurową usługą Alexa, umożliwiającą interakcje za pomocą głosu. Dostępny jest też czytnik książek elektronicznych Kindle Paperwhite.

Klienci w Polsce mogą korzystać z Alexy w języku angielskim, zyskując głosowy dostęp do Spotify, serwisu wiadomości z RMF FM, lokalnych radiostacji z TuneIn oraz informacji lokalnych. Także do innych popularnych funkcji Alexy, jak timery, alarmy, pogoda, inteligentny dom, połączenia Alexa-to-Alexa.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Amerykańska Izba Handlowa ogłosiła w 2020 r., że jest największym amerykańskim pracodawcą w kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem. Amazon stworzył ponad 18 tys. stałych miejsc pracy w 9 centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. W 2021 r. uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad tysiąc nowych etatów.

  • 2
Ruszył polski Amazon

Ruszył polski Amazon

Ruszył polski Amazon

2 marca 2021

1 marca 2021