Ronaldo odsunął coca-colę, Pogba – heinekena. Piłkarze demonstrują niechęć wobec produktów na konferencjach prasowych
  • 0
  • 3
16.06.2021

Ronaldo odsunął coca-colę, Pogba – heinekena. Piłkarze demonstrują niechęć wobec produktów na konferencjach prasowych

15 czerwca, przed meczem Portugalii z Węgrami w trwających rozgrywkach UEFA Euro 2020, odbyła się konferencja prasowa. Cristiano Ronaldo, kapitan portugalskiej drużyny, odstawił z widocznego miejsca na stole dwie znajdujące się tam butelki coca-coli. Ustawił w to miejsce wodę mineralną, zachęcając: „Pijcie wodę!”. Gdy na konferencji po meczu Francji z Niemcami pojawił się Paul Pogba, pod stolikiem wylądowała butelka piwa Heineken.

Butelki napojów marek będących sponsorami Euro są lokowane podczas wydarzeń takich jak konferencje prasowe przed meczami i po ich zakończeniu. Mimo to Cristiano Ronaldo odsunął coca-colę – nie chciał być pokazywany obok tego napoju. Nie od dziś bowiem krytykuje ten produkt i jego wpływ na zdrowie.

Jego gest znalazł odbicie w notowaniach giełdowych. Ceny akcji Coca-Coli błyskawicznie spadły o 1,6%. Wyceniana wartość firmy obniżyła się z 242 mld dol. do 238 mld dol.

Paul Pogba usunął z wizji zieloną butelkę heinekena, nie ruszając z kolei coca-coli. Ten wybór tłumaczony jest względami religijnymi. Według agencji Reutera Pogba jako praktykujący muzułmanin sprzeciwia się spożywaniu alkoholu. Heinekena nie uratował fakt, że podczas sportowej konferencji eksponowana była oczywiście butelka piwa bezalkoholowego.

 

  • 3
Ronaldo odsunął coca-colę,

Ronaldo odsunął coca-colę podczas konferencji prasowej

Ronaldo odsunął coca-colę

Pogba odsuwa piwo Heineken

16 czerwca 2021