Niespodziewany sprzeciw. Aktywiści LGBT zarzucają, że sponsorzy Parady Równości w Londynie zdominowali wydarzenie
  • 0
  • 0
11.07.2018

Niespodziewany sprzeciw. Aktywiści LGBT zarzucają, że sponsorzy Parady Równości w Londynie zdominowali wydarzenie

Aktywista środowiska LGBT, Peter Tatchell oskarżył sponsorów zeszłotygodniowej Parady Równości w Londynie. Według niego takie firmy jak Tesco, Virgin Atlantic, Starbucks, Wella, PwC czy bank Barclays nadmiernie zdominowały tegoroczne wydarzenie.

Parada Równości potrzebuje komercyjnych sponsorów – zaznaczył Tatchell. Dodał jednak, że ci mają na tyle duże budżety, że swoim przekazem i działaniami kreatywnymi w trakcie wydarzenia spychają w cień aktywistów ruchu LGBT.

Działacz skrytykował też fakt ograniczenia liczby uczestników ze względów bezpieczeństwa. Wspominał, że w latach 90. pod tęczowymi sztandarami maszerowało nawet po 100 tys. osób.

Wielu aktywistów LGBT cytowanych przez „The Independent” obawia się, że reprezentowany przez nich ruch straci ideowy charakter. Firmy w swoim przekazie mówią o samym wydarzeniu, jakim jest London Pride, a nie o ruchu LGBT. Jak napisał ktoś w social media, powinny publikować sprawozdania, ile pieniędzy przekazują organizacjom działającym na rzecz równości, a ile wydają na „tęczowy marketing”.

źródło: „The Independent”

Andersen

4 dni temu

Chcieli być produktem, zostali potraktowani jak produkt.

 

11 lipca 2018