PKP Intercity świętuje setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
  • 0
  • 3
11.07.2018

PKP Intercity świętuje setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Na tory wyjechały pierwsze lokomotywy PKP Intercity ozdobione okolicznościową, biało-czerwoną grafiką. W ten sposób przewoźnik uczestniczy w obchodach stulecia odzyskania niepodległości.

20 lokomotyw PKP Intercity będzie wyróżniać się grafiką ukazującą sposoby świętowania niepodległości przez Polaków. W narodowych barwach pojawi się 6 maszyn EU44 znanych w Polsce pod nazwą Husarzy oraz 14 pojazdów typu EP09. Pierwsze z nich można już zobaczyć na torach. Oklejone lokomotywy będą wykorzystywane do obsługi połączeń w całej Polsce i za granicą, m.in. na trasach do Berlina.

Dodatkowo 60 nowoczesnych pociągów zespolonych (EZT) – Pendolino, Flirt3 oraz PesaDart jeździ z naklejkami programu „Niepodległa” na czole składu. Przedstawiają one cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego. Oklejone lokomotywy oraz EZT będzie można zobaczyć na torach do końca 2018 r. Logo „Niepodległa” widnieje na mundurach drużyn konduktorskich, a spoty promujące obchody pojawiają się na ekranach w pociągach.

Główną ideą działań związanych z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest pokazanie różnych sposobów świętowania tego wydarzenia. Grafika, która zdobi lokomotywy, ukazuje różnych Polaków i ich sposoby cieszenia się z odzyskanej wolności.

Umieszczenie logo „Niepodległa” na pociągach to kolejna inicjatywa będąca wynikiem partnerstwa PKP Intercity z biurem programu wieloletniego „Niepodległa”. Biuro nadzoruje część programów dotacyjnych, włączających Polaków we wspólne świętowanie. Wydaje również pozwolenia na wykorzystywanie oficjalnego logo obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. PKP Intercity od 2017 r. włącza się w działania mające uczcić pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 r.

  • 3

11 lipca 2018