Najpopularniejsze profile na Instagramie w 2023 r. – raport Sotrendera
  • 0
  • 1
19.01.2024

Najpopularniejsze profile na Instagramie w 2023 r. – raport Sotrendera

Instagram został w minionym roku zdominowany przez rozrywkę i treści (około)sportowe. Tak wynika z podsumowania przygotowanego przez Sotrender. Najlepsze posty roku w dużym stopniu odzwierciedlały najważniejsze, głównie sportowe wydarzenia z Polski i ze świata.

Największym profilem na koniec 2023 r., i jedynym (w kategoriach marki, media, organizacje) ze społecznością przekraczającą 2 mln osób, był profil marki Reserved. Na miejscu drugim uplasował się Suchar Codzienny, a na trzecim Fame MMA. W Top 5 znalazł się jeszcze jeden brand LPP – Sinsay z liczbą 1 807 645 obserwujących. Czołową piątkę zamknął profil Netflixa z ponad 1,7 mln obserwujących.

Statystyki warte uwagi:

  • Jedynie 10 profili marek, mediów i organizacji przekroczyło liczbę miliona obserwujących.
  • Biorąc pod uwagę również profile osobiste, największą społeczność zgromadził na swoim profilu Robert Lewandowski – 35,4 mln obserwujących.
  • Dwoma najszybciej rosnącymi profilami w 2023 r. były profile organizacji: Fame MMA oraz DIOZ. Społeczności na obydwu profilach powiększyły się o ponad 200 tys. w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.
  • Wśród profili osób najszybciej rosły profile małżeństwa Lewandowskich. Na koncie Roberta pojawiło się ponad 3,6 mln nowych obserwujących, a na koncie Anny ponad 786 tys.
  • Wśród profili osobistych najwięcej postów – 1897 – opublikowała dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska.
  • Najbardziej angażujący post roku (w kategoriach marki, media, organizacje) został opublikowany na profilu Eurosport. Dotyczył on niefortunnego prezentu dla mistrza świata w kolarstwie. Na tle wszystkich postów opublikowanych w 2023 r. był to jedenasty najlepszy post roku.

Podobnie jak na Facebooku, także na Instagramie na profilach mediów (politycznych, informacyjnych i sportowych) opublikowanych zostało najwięcej postów w całym roku.

Rekordową liczbę postów opublikowano na profilu Oko.press – ponad 4 tys., co daje średnio 11 postów każdego dnia roku. W Top 5 znalazł się również profil TVN-u, Meczyki.pl oraz Kanału Sportowego, na których pojawiało się około 7–8 postów dziennie.

Profilami, na których odnotowano największe łączne zaangażowanie, były te poświęcone rozrywce

Na profilu Suchara Codziennego użytkownicy wykonali w 2023 r. najwięcej akcji – było ich ponad 89 mln. Numerem dwa, z liczbą aktywności o ponad połowę mniejszą (42 mln), była Wiedza Bezużyteczna.

Biorąc pod uwagę także profile osób, użytkownicy wykonali więcej akcji pod postami Roberta Lewandowskiego. Na koncie piłkarza odnotowanych zostało ponad 117 mln aktywności użytkowników.

Wśród najlepszych postów roku dominowały głównie treści komentujące bieżące wydarzenia ze świata sportu oraz memy i treści humorystyczne. W Top 14 znalazł się też post Fame MMA, w którym federacja komentuje aferę Pandora Gate, jedno z głośniejszych wydarzeń roku.

Bezkonkurencyjny okazał się jednak Robert Lewandowski, który już w styczniu 2023 r. opublikował najlepszy post roku. Zdjęcie, na którym piłkarz dzierży w dłoni puchar Supercopa, zdobyło ponad 3,7 mln polubień.

Wśród stu najbardziej angażujących postów roku 22 należały do Roberta Lewandowskiego.

Najpopularniejsze profile na Instagramie w 2023 r. – raport Sotrendera

19 stycznia 2024

18 stycznia 2024