Marka Dafi stworzyła w Kielcach mural oczyszczający powietrze
  • 0
  • 2
16.03.2021

Marka Dafi stworzyła w Kielcach mural oczyszczający powietrze

Pod koniec stycznia Formaster Group, właściciel marki filtrów do wody Dafi rozpoczął pracę nad projektem, który ma zwracać uwagę na problem globalnych zagrożeń wynikających w dużej mierze ze szkodliwej działalności człowieka. Firma stworzyła w Kielcach mural, który oczyszcza powietrze.

Malowidło widoczne jest na jednej ze ścian wieżowca znajdującego się w centrum miasta. Należy on do zasobów Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Armatura”. Spółka Formaster we współpracy z zarządcą budynku uczestniczyła również w kompleksowej termomodernizacji elewacji będącej powierzchnią nośną muralu akcji promocyjnej „Kosmiczne wyzwanie”.

Do stworzenia muralu użyto farb, które wytwarzane są z naturalnych składników. Są antysmogowe i mają właściwości oczyszczające. Malowidło ma moc filtracji powietrza porównywalną do 250 drzew.

Praca znajdująca się na południowej ścianie wieżowca przy ulicy Karczówkowskiej 12 przedstawia dwoje astronautów szukających swojego miejsca na innej, nowej i lepszej planecie. Koncepcja ta jest kontynuacją kampanii marki „Kosmiczne wyzwanie” z aktorem Tomaszem Kotem. Reklama emitowana była zarówno w telewizji, jak i w Internecie od września 2020 r. Spot przypominał, że nie ma dla nas oraz dla naszych dzieci lepszej do życia planety niż Ziemia. Dlatego powinniśmy o nią dbać z jeszcze większym zaangażowaniem.

Projekt wykonania ekologicznego muralu stał się dla nas szczególnie istotny. Zależało nam na zwróceniu uwagi na globalne problemy środowiskowe, które z roku na rok nasilają się. Aby zaciekawić mieszkańców naszego miasta i nie tylko, wybraliśmy sposób nietypowy i bardziej przyciągający uwagę. Chcemy w ten sposób przekazać, że nie mamy planety B, więc musimy dbać o jej kondycję dla nas i dla następnych pokoleń. Jesteśmy tym bardziej dumni, że nasz autorski projekt muralu cieszy się ogromną popularnością wśród lokalnej społeczności, której jesteśmy częścią – mówi Maciej Bursztein, członek zarządu i dyrektor do spraw rozwoju Formaster Group, właściciela marki Dafi.

  • 2
Mural w Kielcach, który pomogła stworzyć marka Dafi

Mural w Kielcach, który pomogła stworzyć marka Dafi

Mural w Kielcach, który pomogła stworzyć marka Dafi

 

Anna

4 tygodnie temu

Jaka firma wykonała mural?

16 marca 2021

15 marca 2021