Silversi w sektorze komunikacji marketingowej – webinar 24 marca
  • 0
  • 1
15.03.2021

Silversi w sektorze komunikacji marketingowej – webinar 24 marca

Jak dokładnie wygląda sytuacja przedstawicieli silver generation na rynku pracy w marketingu? Jakie są potrzeby kwalifikacyjno-zawodowe tego pokolenia? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci 24 marca o godz. 14:00 w rozmowie online, organizowanej przez Sektorową Radę ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej.

W ramach webinaru Silversi w sektorze komunikacji marketingowej panelistkami będą:

  • Aleksandra Laudańska, trendwatcherka, autorka bloga „Agefree – wolni od metryki”
  • Anna Kwiatek, head of people & culture, Wavemaker
  • Ewa Suszek, menedżer ds. marketingu i komunikacji, Deloitte
  • Małgorzata Węgierek, CEO, Havas Media Group

Podczas webinaru przedstawione zostaną również wyniki badania Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej na temat osób 50+ w tym sektorze. Wskazują one, że tylko 45% firm z tego sektora zatrudnia osoby w wieku 50+. Często piastują stanowiska kierownicze, choć zbyt wysokie kompetencje nierzadko są też przeszkodą w zmianie lub rozpoczęciu nowej pracy.

Silversi są postrzegani przez pracodawców jako niezwykle terminowi i empatyczni, dobrze radzący sobie z rozwiązywaniem złożonych problemów. Natomiast znajomość i obsługa narzędzi do prowadzenia kampanii online oceniane są jako wymagające uzupełnienia.

Panelistki reprezentujące takie tematy jak zarządzanie, HR, zrównoważony rozwój, trendy społeczne oraz zjawisko ageingu będą rozmawiać o stereotypach związanych z pokoleniem 50+ i ich faktycznej obecności w środowisku. Poruszą też kwestię wyzwań i możliwości wyjścia im naprzeciw oraz spróbują przybliżyć przyszłość silversów w sektorze i nie tylko.

Szczegółowe wnioski z badania szerzej omówią Ewa Opach, wiceprzewodnicząca Rady Sektorowej oraz Piotr Żulikowski, specjalista ds. badań. Gospodarzem spotkania będzie Marcin Olkowicz, przewodniczący i animator Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej.

Wydarzenie jest bezpłatne, wymagana jest jednak rejestracja na stronie bit.ly/Webinar_Silversi_W_SKM

Marketing przy Kawie jest patronem medialnym wydarzenia.

  • 1

Webinar Silversi w sektorze komunikacji marketingowej

15 marca 2021