Lidl w Irlandii walczy z ubóstwem menstruacyjnym i rozdaje środki higieniczne
  • 0
  • 1
27.04.2021

Lidl w Irlandii walczy z ubóstwem menstruacyjnym i rozdaje środki higieniczne

Lidl Ireland ogłosił, że będzie bezpłatnie udostępniać tampony i podpaski wszystkim klientom, którzy ich potrzebują. Wykorzysta do tego swoją aplikację mobilną.

Osoby, które zarejestrują się online za pomocą numeru telefonu, otrzymają kupon ważny przez 7 dni. Można będzie go wymienić na jedno bezpłatne opakowanie wybranych podpasek lub tamponów. Nie ma potrzeby ponownej rejestracji co miesiąc. Po zarejestrowaniu się klienci otrzymają nowy kupon pierwszego dnia każdego miesiąca.

Ubóstwo menstruacyjne dotyka wciąż szokująco wielu osób. Badanie Plan International z 2018 r. wykazało, że prawie połowa dziewcząt w Irlandii w wieku od 12 do 19 lat miała czasami trudności z opłaceniem produktów menstruacyjnych. Bez dostępu do tamponów i podpasek uciekają się one do używania innych materiałów, które często nie działają albo nie są higieniczne, lub też unikają codziennych czynności w obawie przed poplamieniem odzieży.

Aby dotrzeć do bezdomnych, którzy mogą nie mieć dostępu do smartfona, Lidl będzie co kwartał przekazywać produkty Simon Community. To organizacja charytatywna działająca na rzecz osób bez stałego miejsca zamieszkania. Będzie również dostarczać tampony i podpaski do klubów piłkarskich w całej Irlandii.

Źródło: trendwatching.com

  • 1
Lidl w Irlandii walczy z ubóstwem menstruacyjnym

Lidl w Irlandii walczy z ubóstwem menstruacyjnym

27 kwietnia 2021

26 kwietnia 2021

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
26.04.2021

Europejczycy preferują darmowy Internet w zamian za reklamy. Raport IAB Europe

75% ankietowanych Europejczyków preferuje obecny model korzystania z Internetu, który zapewnia darmowy dostęp do treści i usług dzięki możliwości targetowania reklam. Tak wynika z najnowszego raportu IAB Europe: „What Would an Internet Without Targeted Ads Look Like?”. Przychylnością badanych nie cieszy się rozwiązanie, które zakłada komercyjne korzystanie z Internetu w zamian za przestrzeń wolną od reklam.