„Kulturalna grupa energetyczna” – PGE w kampanii zaprasza do ponownie otwartych filharmonii
  • 1
  • 1
28.05.2021

„Kulturalna grupa energetyczna” – PGE w kampanii zaprasza do ponownie otwartych filharmonii

W całej Polsce instytucje kultury ponownie otwierają podwoje dla miłośników sztuki. PGE Polska Grupa Energetyczna wystartowała z kampanią wizerunkową pod hasłem „Kulturalna grupa energetyczna”, aby wesprzeć filharmonie pod mecenatem powracające do normalnej działalności.

Grupa PGE jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych mecenasów kultury wysokiej w kraju. Wspiera 13 filharmonii w całej Polsce, w tym Filharmonię Narodową w Warszawie. Wszystkie filharmonie objęte mecenatem PGE przygotowały specjalne koncerty z okazji ponownego otwarcia.

Wspieramy filharmonie z całej Polski. Jesteśmy z nimi na dobre i na złe. Po trudnym okresie zamierzamy wesprzeć ich działalność także promocyjnie. W nowej kampanii zachęcamy Polaków do odwiedzania filharmonii i korzystania z ich kulturalnej oferty. Wspierajmy polską kulturę, polskie firmy i polską gospodarkę – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

28 i 29 maja w Filharmonii Narodowej odbędzie się koncert symfoniczny pod dyrekcją Andrzeja Boreyki z okazji 60. rocznicy debiutu kompozytorskiego Zygmunta Krauzego. Sponsorem koncertu jest PGE Polska Grupa Energetyczna. 28 maja w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zagra Orkiestra Symfoniczna. W programie znajdą się m.in. utwory Piotra Czajkowskiego. Filharmonia Podkarpacka pod batutą Wojciecha Rodeka przygotowała koncert fortepianowy g-moll Józefa Wieniawskiego, a Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu zaprasza słuchaczy na koncerty od 23 maja.

Kampania reklamowa jest prowadzona w kanałach społecznościowych Grupy PGE, na YouTube, na platformach VoD oraz w TVP Kultura w postaci emisji 45-sekundowego spotu. Dodatkowym wsparciem wizerunku są reklamy bannerowe w serwisach dopasowanych kontekstowo. Działania komunikacyjne rozpoczęły się 24 maja i potrwają do 13 czerwca. Spot przedstawia filharmoników i filharmonie z największych polskich miast. Kampania przekierowuje bezpośrednio na stronę www.gkpge.pl, na której można zapoznać się z najważniejszymi informacjami o filharmoniach wspieranych przez Grupę PGE.

  • 1
PGE w kampanii zaprasza do ponownie otwartych filharmonii

PGE w kampanii zaprasza do ponownie otwartych filharmonii

28 maja 2021

27 maja 2021