Kaufland wprowadza usługi pocztowe we wszystkich sklepach. Będą otwarte w niedziele
  • 0
  • 1
28.05.2021

Kaufland wprowadza usługi pocztowe we wszystkich sklepach. Będą otwarte w niedziele

Kaufland wprowadza usługi pocztowe we wszystkich sklepach. Ich wdrożenie pozwala sklepom na prowadzenie działalności również w niedziele niehandlowe, niezależnie od wielkości placówki – taką funkcję mogą pełnić zarówno sklepy osiedlowe, jak i duże dyskonty czy hipermarkety.

Jak podkreśla sieć, w dobie pandemii wzrosła popularność zakupów online, a co za tym idzie miejsc, w których można skorzystać z usług pocztowych. Potwierdzeniem tego ma być m.in. ponad 71 tys. paczek, które klienci sieci Kaufland nadali lub odebrali przy okazji zakupów od marca 2020 r. do 23 maja 2021 r. Do niedawna usługa była dostępna w ponad stu marketach sieci. Od teraz mogą z niej korzystać kupujący we wszystkich sklepach Kaufland w całej Polsce.

W 2020 r. sprzedaż produktów online w Polsce wzrosła o niemal 35%*. Mimo otwarcia galerii handlowych Polacy nie planują zmniejszenia częstotliwości zakupów w tej formie. 74% konsumentów deklaruje, że nawet po zakończeniu pandemii utrzyma je na dotychczasowym poziomie, a 10% zamierza je zwiększyć**.

Od wielu lat misją sieci Kaufland jest ułatwianie klientom codziennych zakupów. Konsekwentnie stawiamy na koncept one-stop-shopping, dając kupującym dostęp do szerokiego wachlarza usług i produktów najemców naszych pasaży. Mamy świadomość, że to właśnie możliwość zrobienia kompleksowych zakupów oraz załatwienia wielu innych spraw w jednym miejscu znacznie zwiększa komfort klientów. Dotyczy to także usług pocztowych.

Na rynku handlowym obserwujemy tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów – mówi Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska.

* Strategie, które wygrywają. Liderze e-commerce o rozwoju handlu cyfrowego, PwC, 2021
** Perspektywy rozwoju rynku e-commerce w Polsce 2021–2026, PwC, luty 2021

  • 1
Kaufland wprowadza usługi pocztowe

Kaufland wprowadza usługi pocztowe. Sklepy otworzą się w niedziele

28 maja 2021

27 maja 2021

  • 0
  • 2
  • 0
  • 0
  • 0
27.05.2021

Laureaci konkursu Dobroczyńca Roku 2021 nagrodzeni

Dziesięć firm i fundacji korporacyjnych otrzymało w tym roku tytuł Dobroczyńca Roku. Nagrodzone zostały m.in. za działania na rzecz zdrowia, ekologii, edukacji i pomoc społeczną we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Nagrody za działania przeciw skutkom pandemii, w kategorii specjalnej, otrzymały Allegro.pl, Studio K2 Krzysztof Rauhut oraz koalicja firm #PomagamySzpitalom. Statuetki zostaną wręczone 27 maja w Teatrze Capitol w Warszawie.